Strona główna Aktualności Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych w Sieci Badawczej Łukasiewicz!

WYDARZENIA:

 

Komisja Wyborcza powołana Zarządzeniem Nr 20 Dyrektora LUKASIEWICZ - Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych z dnia 15 października 2019 roku z póżn. zm. w składzie:

więcej informacji...

19 października 2019 r. w Krakowie odbyły się główne uroczystości z okazji Jubileuszu 100-lecia AGH.

 

więcej informacji...

Miło nam poinformować, że podczas obchodów jubileuszu 70-lecia Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki, Rada Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH odznaczyła Pana Dyrektora Pawła Pichniarczyka honorowym wyróżnieniem „KERAMOS”

 

więcej informacji...

Nasz wieloletni partner biznesowy, jeden z największych polskich producentów płytek ceramicznych Ceramika Paradyż świętuje Jubileusz 30-lecia założenia firmy. Gratulujemy!

 

więcej informacji...

W dniach 8-10 października 2019 roku w Sopocie odbyła się XXVI Międzynarodowa Konferencja POPIOŁY z ENERGETYKI. Wydarzenie to, jest istotne dla energetyki węglowej jak i sektora gospodarczego wykorzystania ups-ów w gospodarce

 

więcej informacji...

ŁUKASIEWICZ - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych objął honorowym patronatem najbardziej znane branżowe wydarzenie - XXVI Sympozjum „KRUSZYWA CEMENT WAPNO”,

 

więcej informacji...

W dniach 1-3 października 2019 roku odbyło się w Poznaniu Innovatorium Łukasiewicza  – autorski koncept sprzedaży innowacyjnych projektów. Blisko 500 przedsiębior­ców, inżynierów i naukowców podczas kilkudziesięciu spotkań i negocjacji szukało okazji do zrobienia wspólnego biznesu

 

więcej informacji...

„W pogoni za kolorem. Szkła Jerzego Słuczan–Orkusza” to wystawa organizowana przez Sieć Badawczą ŁUKASIEWICZ - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych, Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie oraz Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Stanowi zwieńczenie projektu badawczo-wystawienniczego z zakresu historii polskiego wzornictwa XX w.

 

więcej informacji...

W dniach  27-30 sierpnia 2019 r. w Rzymie miała miejsce cykliczna konferencja pt. „5th Central and Eastern European Conference on Thermal Analysis and Calorimetry” (CEEC-TAC5) i „14th Mediterranean Conference on Calorimetry and Thermal Analysis” (Medicta2019)

 

więcej informacji...

Gdy powiemy „kolor”, większość z nas pomyśli o tęczy, farbach, palecie malarskiej, niektórzy powrócą myślą ku kolorowi ostatnio widzianemu albo ulubionemu. Lubimy żywe, kolorowe akcenty. Dlaczego? Bo przykuwają wzrok, są miłą odskocznią od szarości i jednostajności, co w naszym klimacie ważne jest zwłaszcza zimą.

 

więcej informacji...

Elementy wyposażenia kuchni i łazienek, czyli w zasadzie najważniejszych pomieszczeń w naszych domach, określane ogólnie mianem ceramiki sanitarnej wykonywane są z mieszaniny glin i uszlachetniaczy, formowanych ręcznie lub mechanicznie, pokrywanych farbami, angobami czy szkliwem i utrwalane w procesie wypalania.

 

więcej informacji...

Całe wieki zajęło medykom i lekarzom opracowanie sposobów ekstrakcji i amputacji, dzięki którym pacjenci nie tylko przeżywali, ale przestawali cierpieć. Dalszy rozwój medycyny przyniósł wynalazki protez i wypełnień.

więcej informacji...

Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych, Oddział Inżynierii Materiałowej, Procesowej i Środowiska w Opolu zorganizował w Szczyrku w dniach 9–11 września IX konferencję naukową „Energia i Środowisko w technologiach materiałów budowlanych, ceramicznych, szklarskich i ogniotrwałych”

 

więcej informacji...

W dniach  18-21 czerwca 2019 r. w Budapeszcie odbyła się 2nd Conference (2nd JTACC+V4 2019), to drugie z cyklu wydarzenie poświęcone tematyce analizy termicznej.

więcej informacji...

Miło nam poinformować, że na podstawie § 3 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 kwietnia 2002 r w sprawie ustanowienia odznaki honorowej „Za zasługi dla budownictwa” Pan Dyrektor dr hab. Paweł Pichniarczyk

 

więcej informacji...

W dniu 18 czerwca 2019 roku została podpisana umowa o współpracy badawczo-rozwojowej z Grupą Azoty S.A.

 

więcej informacji...

14 czerwca 2019 r. w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego odbyło się uroczyste zakończenie trzeciej edycji TopMinds 2019.

 

więcej informacji...

Zakończyła się 29. edycja konkursu Teraz Polska. Spośród nadesłanych prawie 100 zgłoszeń 13 produktów, 7 usług i 3 innowacje zdobyły Godło „Teraz Polska”.

 

więcej informacji...

W celu rozwoju współpracy międzynarodowej 29-30 maja 2019 roku odbyło się spotkanie z przedstawicielami instytutu badawczego BELNIIS. Gościliśmy Pana Vitceslava Konkov Zastępcę Dyrektora Generalnego

 

więcej informacji...

W dniach 15–17.05.2019 r. odbyła się w Krakowie siódma edycja International Seminar on Modern Polymeric Materials for Environmental Applications (MPM2019) organizowana przez Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej.

 

więcej informacji...

9 maja 2019 r. odbyła się VI Międzynarodowa Konferencja ETICS, najważniejsze, doroczne spotkanie polskiej branży ociepleń. Uczestnicy debatowali na temat bezpieczeństwa pożarowego ocieplonych elewacji, metod badawczych, certyfikacji i kontroli systemów ociepleń (ETICS)

więcej informacji...

W dniu 20 maja 2019r. w Opolskim Oddziale Inżynierii ‎Materiałowej, Procesowej i Środowiska Sieci Badawczej ŁUKASIEWICZ - Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych gościła delegacja chińskiego potentata w budowie i modernizacji cementowni firmy Nanjing Kisen

więcej informacji...

Europejska Organizacja ds. Oceny Technicznej (EOTA) poszukuje osoby na stanowisko asystenta technicznego w Sekretariacie w Brukseli.

więcej informacji...

16.04.2019r. zostały ogłoszone wyniki konkursu TEAM-NET organizowanego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej. Program ten dedykowany jest jednostkom naukowym, który oferuje finansowanie na interdyscyplinarne badania naukowe.

 

więcej informacji...

Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych w Sieci Badawczej Łukasiewicz!

18 marca 2019 r. prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o Sieci Badawczej Łukasiewicz. Zarządzenie to informuje o połączeniu 37  instytutów badawczych w Sieć z scentralizowanym ośrodkiem koordynującym. Spośród jednostek, które wchodzą w jej skład, znaczna część podległa jest Ministerstwu Przedsiębiorczości i Technologii. Mocą ustawy, Polski Ośrodek Rozwoju Technologi PORT ze spółki z o. o. zostaje przekształcony w instytut badawczy i włączony do Sieci jako jej 38 uczestnik.

 

Nowopowstała Sieć rozpoczyna swoją działalność 1 kwietnia 2019 r. W jej ramach będą prowadzone badania aplikacyjne istotne dla gospodarki i bezpieczeństwa kraju. Prócz prac związanych z działalnością naukowo-badawczą, opracowywaniem innowacji i wynalazków, Sieć będzie zajmować się również ich komercjalizacją, a także wspólnym kształtowaniem świadomości społecznej w zakresie technologii, techniki i wynalazczości. Jej celem jest przede wszystkim zorientowanie tworzących ją instytutów na podniesienie efektywności współpracy z przemysłem, a także usprawnienie kontaktów oraz wymiany wiedzy i doświadczenia między instytucjami wchodzącymi w skład Sieci.

 

sbl  sbl2

 

 

Sieć Badawcza Łukasiewicz ma być koordynowana przez Centrum Łukasiewicz z siedzibą w Warszawie, a w jej skład wejdą następujące jednostki:

 • COBRO – Instytut Badawczy Opakowań w Warszawie,
 • Instytut Biopolimerów i Włókien Chemicznych w Łodzi,
 • Instytut Biotechnologii i Antybiotyków w Warszawie,
 • Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych w Warszawie,
 • Instytut Chemii Przemysłowej imienia Profesora Ignacego Mościckiego w Warszawie,
 • Instytut Ciężkiej Syntezy Organicznej „Blachownia” w Kędzierzynie-Koźlu,
 • Instytut Elektrotechniki w Warszawie,
 • Instytut Farmaceutyczny w Warszawie,
 • Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników w Toruniu,
 • Instytut Logistyki i Magazynowania w Poznaniu,
 • Instytut Lotnictwa w Warszawie,
 • Instytut Mechaniki Precyzyjnej w Warszawie,
 • Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie,
 • Instytut Metali Nieżelaznych w Gliwicach,
 • Instytut Metalurgii Żelaza im. Stanisława Staszica w Gliwicach,
 • Instytut Napędów i Maszyn Elektrycznych KOMEL w Katowicach,
 • Instytut Nowych Syntez Chemicznych w Puławach,
 • Instytut Obróbki Plastycznej w Poznaniu,
 • Instytut Odlewnictwa w Krakowie,
 • Instytut Optyki Stosowanej imienia prof. Maksymiliana Pluty w Warszawie,
 • Instytut Organizacji i Zarządzania w Przemyśle „ORGMASZ” w Warszawie,
 • Instytut Pojazdów Szynowych „TABOR” w Poznaniu,
 • Instytut Przemysłu Organicznego w Warszawie,
 • Instytut Przemysłu Skórzanego w Łodzi,
 • Instytut Spawalnictwa w Gliwicach,
 • Instytut Technik Innowacyjnych EMAG w Katowicach,
 • Instytut Techniki i Aparatury Medycznej ITAM w Zabrzu,
 • Instytut Technologii Drewna w Poznaniu,
 • Instytut Technologii Eksploatacji – Państwowy Instytut Badawczy w Radomiu,
 • Instytut Technologii Elektronowej w Warszawie,
 • Instytut Technologii Materiałów Elektronicznych w Warszawie,
 • Instytut Tele- i Radiotechniczny w Warszawie,
 • Instytut Włókiennictwa w Łodzi,
 • Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania w Krakowie,
 • Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP w Warszawie,
 • Przemysłowy Instytut Maszyn Rolniczych w Poznaniu,
 • Przemysłowy Instytut Motoryzacji w Warszawie,
 • Spółka PORT Polski Ośrodek Rozwoju Technologii.

 


Sieć jest integralnym elementem Narodowego Systemu Innowacji, a jej utworzenie to efekt realizacji Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

 

 

 

CZASOPISMA:

 

sic logo1 logo cwb

 

GALERIA SZKŁA:

ORKUSZ PLAKAT TRIO 0

 

logo lipowa3

ZOBACZ NAS:

 

fb v    twitter v

 

Youtube

 

NAJBLIŻSZE SEMINARIUM:

 "Fizyka w stylu Monte Carlo"

  GLIWICE 14.11.19

 "Termiczny sposób przekształcenia tynku z rozbiórki w celu zastosowania go jako dodatku do cementu"


OPOLE 14.11.19

 "Anodowe warstwy tlenku tytanu: wytwarzanie oraz zastosowanie"

 

 WARSZAWA 15.11.19

"Czy można stosować stłuczkę szklaną jako kruszywo w betonie?"

 

KRAKÓW 29.11.19

 

PROJEKTY UNIJNE:

 Projekt Aether

Projekt Rocare

Projekt Grundtvig

Projekt Leonardo

cervive logo min

logo-plytka-CRT-small

 

 

logo cerare

 

Wszystkie prawa zastrzeżone ICiMB 2013