Strona główna Aktualności
Aktualności
Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych

Informujemy, że 1 kwietnia 2019 r. nastąpiło przekształcenie Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych w Warszawie w instytut Sieci Badawczej ŁUKASIEWICZ. Zmiana wynika z wejścia w życie ustawy z dnia 21 lutego 2019 r. o Sieci Badawczej Łukasiewicz.


SBL mini icimb

Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych


wstępuje we wszystkie prawa i obowiązki, których podmiotem był Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych przed przekształceniem (art. 101 ust. 1 ustawy z dnia 21 lutego 2019 r. o Sieci Badawczej Łukasiewicz). 
VI Międzynarodowa Konferencja ETICS

VI Międzynarodowa Konferencja ETICS

9 maja br. rozpocznie się VI Międzynarodowa Konferencja ETICS, najważniejsze, doroczne spotkanie polskiej branży ociepleń. Uczestnicy debatować będą na temat bezpieczeństwa pożarowego ocieplonych elewacji, metod badawczych, certyfikacji i kontroli systemów ociepleń (ETICS) oraz aktualnych zagadnień legislacyjnych, technicznych i branżowych trendów. Obok polskich ekspertów wystąpią prelegenci z Austrii, Niemiec i Ukrainy. Dwudniowe wydarzenie odbędzie w Ożarowie Mazowieckim w centrum konferencyjnym MCC Mazurkas. Międzynarodową Konferencję ETICS od 5 lat organizuje Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO), zrzeszające producentów systemów ETICS i ich komponentów.


07.05.2019

 
Beton towarowy – aktualny stan prawny

SPBT

Począwszy od 1 lipca br. każdy producent betonu towarowego do zastosowań konstrukcyjnych, obligatoryjnie będzie musiał posiadać krajowy certyfikat zgodności zakładowej kontroli produkcji. Podstawą formalną tej zmiany są zapisy zawarte w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 17 listopada 2016 r. w sprawie sposobu deklarowania właściwości użytkowych wyrobów budowlanych oraz sposobu znakowania ich znakiem budowlanym wraz z rozporządzeniem zmieniającym rozporządzenie w sprawie sposobu deklarowania właściwości użytkowych wyrobów budowlanych oraz sposobu ich znakowania znakiem budowlanym z dnia 13 czerwca 2018 r.


19.04.2019

 
Projekty B+R w krajowym sektorze inżynierii materiałowej. Trendy i wyzwania

Zapraszamy na Konferencję - PROJEKTY B+R W KRAJOWYM SEKTORZE INŻYNIERII MATERIAŁÓWEJ. TRENDY i WYZWANIAZapraszamy na Konferencję

W dniach 27-29 marca 2019 roku w Bukowinie Tatrzańskiej odbyła się wspólna Konferencji Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych oraz Instytutu Odlewnictwa w Krakowie pt. „Projekty B+R w krajowym sektorze inżynierii materiałowej. Trendy i wyzwania”.  Wydarzenie odbyło się przed oficjalną inauguracją Sieci Badawczej ŁUKASIEWICZ. Jednym z zaproszonych Gości Honorowych był Premier Jarosław Gowin, który przedstawił nową jakość współpracy nauki i przedsiębiorstw w realiach ŁUKASIEWICZA.


05.04.2019

 
Seminarium: Zagospodarowanie ubocznych produktów spalania

ZUPS

Wykorzystywanie jak największej ilości popiołów, żużli i innych mineralnych materiałów odpadowych zamiast kruszyw naturalnych jest ekonomicznie i ekologicznie uzasadnione. Nowe technologie umożliwiają zagospodarowywanie UPS-ów w coraz efektywniejszy sposób, jednak regulacje nie zawsze umożliwiają wdrożenia innowacyjnych rozwiązań. Z drugiej strony problem ubocznych produktów spalania został zauważony przez Komisję Europejską i kolejne etapy modelu Gospodarki o Obiegu Zamkniętym mogą znacznie usprawnić unieszkodliwianie UPS-ów. Zapraszamy do udziału w piątej edycji seminarium, pt. „Zagospodarowanie ubocznych produktów spalania", które odbędzie się 16 kwietnia 2019 w Warszawie.


20.03.2019

 
Premier Jarosław Gowin Honorowym Gościem Konferencji

Zapraszamy na Konferencję - PROJEKTY B+R W KRAJOWYM SEKTORZE INŻYNIERII MATERIAŁÓWEJ. TRENDY i WYZWANIAZapraszamy na KonferencjęJuż 27 marca 2019 rozpocznie się wspólna konferencja Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych oraz Instytutu Odlewnictwa, pt. „Projekty B+R w krajowym sektorze inżynierii materiałowej. Trendy i wyzwania”. Mamy zaszczyt poinformować, że do Grona Gości Honorowych dołączył Jarosław Gowin, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz prof. dr hab. inż. Aleksander M. Nawrat, Zastępca Dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.


06.03.2019

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>


OFERTA:


Produkty

Badania materiałów budowlanych


Badania szkła i ceramiki


POLECAMY:


Mieszanki budowlane


Materiały do konserwacji zabytków


Badania ogniowe


Aparatura laboratoryjna i terenowa


Obsługa laboratoryjna budów i wytwórni betonu


Wszystkie prawa zastrzeżone ICiMB 2013
Informujemy, że w ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie cookies, więcej informacji...