Strona główna Aktualności
Aktualności
Dyrektor Instytutu w Małopolskim Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego

MLBE

15 października 2018 roku odbyło się spotkanie dr inż. Paweł Pichniarczyk, Dyrektora Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych z dr hab. inż. arch. Marcinem Furtakiem, Dyrektorem Małopolskiego Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego w celu nawiązania współpracy naukowo-badawczej. Małopolskie Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego (MLBE) przy Politechnice Krakowskiej to unikatowe centrum naukowo-badawcze, w którym na dużą skalę prowadzone są badania technologii energooszczędnych, rozwiązań materiałowych, konstrukcyjnych i instalacyjnych oraz komfortu użytkowania budynków niskoenergetycznych.


16.10.2018

 
Dr inż. Paweł Pichniarczyk uhonorowany odznaką „Honoris Gratia”

Honoris Gratia dla dr inż. Pawła Pichniarczyka, Dyrektora ICiMB

8 października 2018 roku na podstawie Zarządzenia nr 2619/2018 Prezydenta Miasta Krakowa dr inż. Paweł Pichniarczyk został uhonorowany odznaką „Honoris Gratia” za osiągnięcia naukowe oraz zmianę przestrzeni publicznej przy ul. Lipowej w Krakowie. Uroczystego odznaczenia dokonał dzień później prof. Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa. Odznaczenie nadawane jest osobom szczególnie zasłużonym dla Miasta Krakowa. Pan Paweł Pichniarczyk poprzez swoją pracę naukowo-badawczą i innowacyjne osiągnięcia oraz upowszechnianie wiedzy promuje Kraków na arenie krajowej i międzynarodowej, a działalność badawczo-rozwojowa Instytutu przyciąga do kooperacji największe przedsiębiorstwa szeroko rozumianej branży budowlanej i ceramicznej. Przyznana nagroda jest wyróżnieniem dla całego Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych, który dzięki działalności naukowej wzmacnia pozycję krajowego lidera w innowacyjnych badaniach materiałów budowlanych i szkła, co zwiększa rolę polskiej nauki w rozwoju gospodarczym kraju.


16.10.2018

 
Konferencja Naukowo-Techniczna Przemysł Szklarski 2018

Szkło - architekturaW dniach 9 - 11 październik 2018 rok w Ustroniu odbyła się Konferencja Naukowo-Techniczna „Przemysł Szklarski 2018”, której współorganizatorem jest corocznie Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych. Podczas konferencji prezentowane były współczesne kierunki rozwoju technologii szkła, topienia masy szklanej oraz produkcji wyrobów szklanych. Nie zabrakło również referatów ekspertów ICiMB. Dyrektora Instytutu reprezentował dr inż. Henryk Szeląg, Pełnomocnik ds. Współpracy z Przemysłem.12.10.2018

 
X jubileuszowa Konferencja DNI BETONU 2018 (AKTUALIZACJA)

Dni Betonu

W dniach 8-10 października 2018 r. w Hotelu Gołębiewski w Wiśle odbyła się X jubileuszową Konferencję DNI BETONU 2018. Tematyka konferencji obejmowała 20 sekcji tematycznych m.in. architekturę betonową, drogi betonowe, betony nowej generacji, prefabrykację betonową czy współczesne tendencje w budownictwie. Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych zaprezentował 2 referaty oraz 3 postery naukowe. Specjalne wyróżnienie w ramach konkursu na najlepszy poster otrzymali dr inż. Tomasz Baran oraz dr inż. Mikołaj Ostrowski prezentując temat badawczy - „Ochrona materiałowo-strukturalna betonów cementowych przed korozją alkaliczną”. W ramach specjalnego stoiska przedstawialiśmy bogatą ofertą naukowo-badawczą i wdrożeniową w zakresie materiałów budowlanych, szkła i ceramiki.


12.10.2018

 
Inauguracja roku akademickiego 2018/2019

Inauguracja roku akademickiego w AGH

Dyrektor Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych dr inż. Paweł Pichniarczyk wziął udział w uroczystych inauguracjach roku akademickiego 2018/2019 w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz w Politechnice Krakowskiej. Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych od wielu lat współpracuje z wieloma uczelniami w zakresie prac naukowych i projektów badawczo-rozwojowych dotyczących innowacyjnych materiałów i technologii dla budownictwa. Jednocześnie prowadzona jest ścisła współpraca dydaktyczna dotycząca kształcenia przyszłych doktorów i inżynierów, między innymi w zakresie wykładów i seminariów naukowych oraz staży i praktyk studenckich. Podkreślić należy, że dla Akademii Górniczo-Hutnicza jest to jubileuszowa 100. Inauguracja Roku Akademickiego. W obydwu uroczystościach uczestniczył również Wicepremier Jarosław Gowin.


8.10.2018

 
Wykorzystanie surowców wtórnych do wytwarzania szkła-ceramiki

Szkło

Skutecznym sposobem wzmocnienia szkła jest kontrolowana krystalizacja, co skutkuje otrzymaniem materiału o bardzo dobrych właściwościach mechanicznych w porównaniu do szkła macierzystego. Proces krystalizacji prowadzony jest pomiędzy temperaturą transformacji szkła a temperaturą likwidusu. Zachęcamy do lektury publikacji naszych naukowców, pt. „Możliwość wykorzystania surowców wtórnych przemysłu energetycznego i hutniczego do wytwarzania szkła-ceramiki” w czasopiśmie Structure and environment. W artykule przeanalizowano informacje dotyczące otrzymywania tworzywa szkło-ceramiki, jak również materiałów najczęściej wykorzystywanych podczas produkcji tego materiału. 


8.10.2018

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>


OFERTA:


Produkty

Badania materiałów budowlanych


Badania szkła i ceramiki


POLECAMY:


Mieszanki budowlane


Materiały do konserwacji zabytków


Badania ogniowe


Aparatura laboratoryjna i terenowa


Obsługa laboratoryjna budów i wytwórni betonu


Wszystkie prawa zastrzeżone ICiMB 2013
Informujemy, że w ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie cookies, więcej informacji...