Strona główna Aktualności Oddział utworzy Centrum Transferu Wiedzy
Oddział utworzy Centrum Transferu Wiedzy

SPIN - Małopolskie Centra Transferu Wiedzy Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie podpisał umowę partnerską na rzecz realizacji projektu SPIN - Małopolskie Centra Transferu Wiedzy 2.0 w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. W ramach przedsięwzięcia Oddział utworzy Centrum Transferu Wiedzy celem poszerzenia współpracy z podmiotami gospodarczymi, dzięki której przedsiębiorstwa będą mogły rozbudowywać swoją działalność poprzez zwiększenie innowacyjności za pośrednictwem bezpłatnych form wsparcia (m.in. audytu technologicznego, doradztwa w zakresie dofinansowania działalności B+R).


24.11.2017


Uruchomienie Centrum Transferu Wiedzy przewidziano na początek stycznia 2018 roku.


Projekt daje możliwość wykorzystania potencjału środowiska naukowego w celu podniesienia intensywności gospodarki regionalnej poprzez usprawnienie transferu wiedzy do małych i średnich przedsiębiorstw z Małopolski. W szczególności wspierane będą firmy, które chcą podnosić swoją innowacyjność, zbadać swój potencjał i ze wsparciem ekspertów rozwijać się w branżach, które promuje Województwo Małopolskie.


Usługi są świadczone bezkosztowo dla przedsiębiorców i finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach pomocy de minimis – co oznacza, że mogą z niej skorzystać przedsiębiorcy, którzy nie korzystali z pomocy publicznej lub uzyskana w przeciągu trzech ostatnich lat pomoc nie przekroczyła poziomu 200 tys. EURO.Jak to działa?


Centra Transferu Wiedzy udzielają usług:


1) audyt wstępny (zerowy), który określi m.in: ogólną sytuację firmy oraz sytuację branży.

2) audyt technologiczny pogłębiony; który skupi się przede wszystkim na obszarze „do poprawy” wskazanym w audycie wstępnym, zaproponuje rozwiązanie technologiczne, wzmacniające konkurencyjność firmy.

3) doradztwo z zakresie ubiegania się o wsparcie w formie bonów na innowacje (pomoc w procedurze naboru oraz wyszukanie realizatora bonu)

4) doradztwo w zakresie analizy konkurencyjności wykonawców i nabywców prac B+R

5) doradztwo w zakresie przygotowywania dokumentacji, czy wyszukania zespołu badawczego do wykonania prac B+R.

6) doradztwo z sprawie potencjalnych kanałów transferu technologii ze wskazaniem zewnętrznych źródeł finansowania (m.in. bon na innowacje, doradztwo w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego).

7) doradztwo w procesie negocjacji i zawierania umów w zakresie prac B+R;


Każda usługa będzie dopasowana tak, by jak najpełniej odpowiadała Twoim oczekiwaniom i była skutecznym narzędziem do rozwoju Twojej firmy.


Pracownicy Centrum Transferu Wiedzy i współpracujący z nim eksperci uczestniczący w procesie świadczenia usług będą dbać o ich wysoką jakość. Po to, by usługa była na jak najwyższym, światowym poziomie, cała kadra odpowiedzialna za Twoją usługę podnosi kompetencje zawodowe.


Zgłaszając się do CTW będziesz miał swojego opiekuna, który będzie na bieżąco monitorował proces świadczenia usług, z opiekunem będziesz mógł się kontaktować osobiście, mailowo i telefonicznie.


Oferujemy Ci usługi, które świadczone będą przez stabilną, składająca się z przedstawicieli różnych zawodów kadrę zapewniającą możliwość łączenia interesów nauki i biznesu. Kadrę stanowić będą wysokiej klasy naukowcy, którzy oprócz badań naukowych mają doświadczenie we współpracy z przemysłem, brokerzy – odpowiedzialni za kontakty z przedsiębiorstwami, specjaliści wewnętrzni włączani do procesu udzielania usługi na różnych etapach oraz eksperci zewnętrzni, którzy będą włączani do audytów technologicznych.Korzyści:


Usługa CTW jest bezpłatna – korzystając z ich usług nic nie stracisz, a możesz wiele zyskać!

  • eksperci podpowiedzą od czego zacząć,
  • przeprowadzony zostanie audyt w Twojej firmie, by ocenić co daje największą szansę na rozwój.
  • zakres usługi zostanie dostosowany do Twoich potrzeb angażując dodatkowych ekspertów lub sprzęt niezbędny do wprowadzenia nowych rozwiązań w firmie.


Eksperci Centrum pomogą również w zdobyciu zewnętrznych środków finansowych na rozwijanie technologii lub wdrożenie badanych pomysłów.
Centrum Transferu WiedzySPINMałopolska


Fundusze Europejskie Porgram Regionalny


Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

 


OFERTA:


Produkty

Badania materiałów budowlanych


Badania szkła i ceramiki


POLECAMY:


Mieszanki budowlane


Materiały do konserwacji zabytków


Badania ogniowe


Aparatura laboratoryjna i terenowa


Obsługa laboratoryjna budów i wytwórni betonu


Wszystkie prawa zastrzeżone ICiMB 2013
Informujemy, że w ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie cookies, więcej informacji...