WYDARZENIA:

 

VIII edycja Konferencji dla producentów chemii budowlanej pod nową nazwą: Ł2B czyli Łukasiewicz to Business / Building Chemistry 10-12 stycznia 2022 r.

 

więcej informacji...

15 czerwca 1931 roku aktem notarialnym zawartym w Warszawie powołano do życia spółkę, która założyła w Krakowie przy ulicy Lipowej hutę szkła – „Krakowską Hutę Szkła, L. Bąkowski, D.Chazan i S-ka”.

 

więcej informacji...

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych jako jedna z czterech jednostek w kraju otrzymała dofinansowanie na realizację projektu...

 

więcej informacji...

W dniu 21.06.2021 Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych wydał pierwszy Certyfikat Czystości Mikrobiologicznej dla producenta chemii budowlanej TERMO ORGANIKA Sp. z o.o., obejmujący swoim zakresem Zakład Produkcyjny w Pyrzycach.

 

więcej informacji...

Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego gościem Łukasiewicz - Instytutu Ceramiki Materiałów Budowlanych

 

więcej informacji...

Nowy projekt Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych, którego kierownikiem jest dr. inż. Magdalena Gizowska dotyczy opracowania ceramicznych i kompozytowych komór spalania dla przemysłu lotniczego w tym do rakiet kosmicznych!

 

więcej informacji...

Lider projektu czyli Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych we współpracy z Małopolską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A.


więcej informacji...

Blisko 400 dodatkowych ofert dla biznesu na badania, produkty i usługi, nowi klienci, wyższy zysk i przychody z komercjalizacji, a także ukierunkowana na strategiczne obszary praca 4500 naukowców i inżynierów.

więcej informacji...

Mamy PATENT na badanie siły wiązania zapraw w różnych temperaturach pracy i pod obciążeniem

 

więcej informacji...

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne seminarium dot. zanieczyszczeń środowiska, które odbędzie się 28.04.2021 online.

 

więcej informacji...

Wprowadzasz nowy produkt na rynek? Nie wiesz od czego zacząć? Jakie są wymagania prawne? To seminarium jest dla Ciebie!

 

więcej informacji...

Zakład Inżynierii Procesowej i Środowiska zajmuje się opracowywaniem Deklaracji Środowiskowych EPD III typu dla wyrobów budowlanych w oparciu o obowiązujące normy europejskie.* Dysponujemy specjalistycznym oprogramowaniem służącym do wykonywania oceny cyklu życia produktu

więcej informacji...

W ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji organizowanego przez Województwo Małopolskie Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych oraz Małopolskie Centrum Budownictwa Energooszczędnego Politechniki Krakowskiej Organizuje Warsztaty

 

więcej informacji...

Łukasiewicz - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych uzyskał akredytacje i notyfikację na badania izolacyjności akustycznej od dźwięków powietrznych wg PN-EN ISO 10140-2:2011 “Akustyka. Pomiar laboratoryjny izolacyjności akustycznej elementów budowlanych.

 

więcej informacji...

Zachęcamy do udziału w XXVII Sympozjum Naukowo-Technicznym KRUSZYWA CEMENT WAPNO 2020, które odbędzie się w dniach 5-6 listopada 2020 r. w Kielcach.

 

więcej informacji...

30 lipca 2020 roku w Krakowie odbyło się posiedzenie Rady Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych.

 

więcej informacji...

Czy wiecie, że działalność Łukasiewicz – Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych obejmuje cały proces technologiczno-produkcyjny budowy nieruchomości? Zapraszamy na wycieczkę po naszym instytutowym domu!

więcej informacji...

Polskie Powroty 2020. Edycja COVID-19 - nabór wniosków w programie skierowany jest do instytucji planujących zatrudnienie naukowców, których badania mogą przełożyć się na poszerzenie wiedzy i rozwiązanie istotnych problemów związanych z epidemią COVID- 19 i jej konsekwencjami

 

więcej informacji...

Wpływ pandemii COVID-19 na przemysł materiałów budowlanych oraz obecną i przyszłą sytuację gospodarki Polski, były tematem najważniejszych rozważań konferencji, która odbyła się dnia 29 czerwca 2020 roku w Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytucie Ceramiki i Materiałów Budowlanych.

 

więcej informacji...

Miło Nam poinformować, iż Członkowie Stowarzyszenia Producentów Cementu na czele z przewodniczącym Panem Krzysztofem Kieresem, podjęli decyzję o zaproszeniu Pana dr. hab. inż. Pawła Pichniarczyka

więcej informacji...

Nieco inni niż zazwyczaj, grubsi o połowę... Zachęcamy do lektury pierwszego wydania SiC w postaci KWARTALNIKA!

więcej informacji...

W dniu 1 urodzin Sieci Badawczej Łukasiewicz składamy życzenia wszystkiego innowacyjnego i samych sukcesów badawczych! Łukasiewicz to wspaniali ludzi! W tym trudnym czasie nie poddawajmy się i dużo zdrowia!

więcej informacji...

Z dniem 1.04.2020 r. Prezes Centrum Łukasiewicz Piotr Dardziński powołał Panią dr inż. Małgorzatę Niziurską na  stanowisko Zastępcy Dyrektora ds. Badań i Rozwoju Sieci Badawczej  Łukasiewicz – Instytutu ceramiki i Materiałów Budowlanych oraz Panią dr inż. Agnieszkę Szopę

więcej informacji...

Miło jest nam poinformować że ŁUKASIEWICZ- Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych Oddział Ceramiki i Betonów w Warszawie, w dniach 19-20.02.2020 r. otrzymał pozytwyną decyzję o przyznaniu przez Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej dwóch patentów.

 

więcej informacji...

Zapraszamy Państwa do składania ofert na otwarty nabór na Partnera zainteresowanego wspólną realizacją Projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

więcej informacji...

Dr inż. Zdzisław Naziemiec otrzymał tytuł Doktora Habilitowanego uchwałą Rady Dyscypliny Inżynierii Środowiska, Górnictwa i Energetyki Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie z dnia 27 stycznia 2020 roku.

więcej informacji...

Od 1 kwietnia 2019 r. Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych wraz z 35 innymi, zlokalizowanymi w całej Polsce, tworzy trzecią co do wielkości organizację R&D w Europie. Z ośmioma tysiącami pracowników oraz ponad 1.3 mld przychodów generowanych ze sprzedaży technologii, produktów i usług Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ zwiększa szanse swoich Klientów na międzynarodowe granty i pozyskiwanie partnerów gospodarczych.

więcej informacji...

17 lutego 2020 roku w Oddziale Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie odbyło się posiedzenie Rady Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych.

więcej informacji...

12 lutego 2020 roku w krakowskim Oddziale Szkła i Materiałów Budowlanych odbędzie się posiedzenie Rady Technicznej Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń

więcej informacji...

Oddział Ceramiki i Betonów w Warszawie zaprasza serdecznie do udziału w Seminarium pt. "Zastosowanie technik analizy termicznej do badania materiałów ceramicznych i budowlanych", organizowanym we współpracy z firmą NETZSCH

 

więcej informacji...

9 grudnia 2019 r. odbyło się inauguracyjne posiedzenie nowej Rady Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych w kadencji 2020-2023.

więcej informacji...

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że wykonawcy projektu GlassPoPep - „Wielofunkcyjny materiał kompozytowy o właściwościach przeciwdrobnoustrojowych i pro-regeneracyjnych do odbudowy tkanki kostnej” odebrali  Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju 2019


więcej informacji...

Zapraszamy specjalistów branży szklarskiej, okiennej i fasadowej oraz architektów i projektantów na XXXV edycję Konferencji Technicznej Szkło budowlane.

więcej informacji...

Komisja Wyborcza powołana Zarządzeniem Nr 20 Dyrektora LUKASIEWICZ - Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych z dnia 15 października 2019 roku z póżn. zm. w składzie:

więcej informacji...

19 października 2019 r. w Krakowie odbyły się główne uroczystości z okazji Jubileuszu 100-lecia AGH.

 

więcej informacji...

Miło nam poinformować, że podczas obchodów jubileuszu 70-lecia Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki, Rada Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH odznaczyła Pana Dyrektora Pawła Pichniarczyka honorowym wyróżnieniem „KERAMOS”

 

więcej informacji...

Nasz wieloletni partner biznesowy, jeden z największych polskich producentów płytek ceramicznych Ceramika Paradyż świętuje Jubileusz 30-lecia założenia firmy. Gratulujemy!

 

więcej informacji...

W dniach 8-10 października 2019 roku w Sopocie odbyła się XXVI Międzynarodowa Konferencja POPIOŁY z ENERGETYKI. Wydarzenie to, jest istotne dla energetyki węglowej jak i sektora gospodarczego wykorzystania ups-ów w gospodarce

 

więcej informacji...

ŁUKASIEWICZ - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych objął honorowym patronatem najbardziej znane branżowe wydarzenie - XXVI Sympozjum „KRUSZYWA CEMENT WAPNO”,

 

więcej informacji...

W dniach 1-3 października 2019 roku odbyło się w Poznaniu Innovatorium Łukasiewicza  – autorski koncept sprzedaży innowacyjnych projektów. Blisko 500 przedsiębior­ców, inżynierów i naukowców podczas kilkudziesięciu spotkań i negocjacji szukało okazji do zrobienia wspólnego biznesu

 

więcej informacji...

„W pogoni za kolorem. Szkła Jerzego Słuczan–Orkusza” to wystawa organizowana przez Sieć Badawczą ŁUKASIEWICZ - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych, Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie oraz Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Stanowi zwieńczenie projektu badawczo-wystawienniczego z zakresu historii polskiego wzornictwa XX w.

 

więcej informacji...

W dniach  27-30 sierpnia 2019 r. w Rzymie miała miejsce cykliczna konferencja pt. „5th Central and Eastern European Conference on Thermal Analysis and Calorimetry” (CEEC-TAC5) i „14th Mediterranean Conference on Calorimetry and Thermal Analysis” (Medicta2019)

 

więcej informacji...

Gdy powiemy „kolor”, większość z nas pomyśli o tęczy, farbach, palecie malarskiej, niektórzy powrócą myślą ku kolorowi ostatnio widzianemu albo ulubionemu. Lubimy żywe, kolorowe akcenty. Dlaczego? Bo przykuwają wzrok, są miłą odskocznią od szarości i jednostajności, co w naszym klimacie ważne jest zwłaszcza zimą.

 

więcej informacji...

Elementy wyposażenia kuchni i łazienek, czyli w zasadzie najważniejszych pomieszczeń w naszych domach, określane ogólnie mianem ceramiki sanitarnej wykonywane są z mieszaniny glin i uszlachetniaczy, formowanych ręcznie lub mechanicznie, pokrywanych farbami, angobami czy szkliwem i utrwalane w procesie wypalania.

 

więcej informacji...

Całe wieki zajęło medykom i lekarzom opracowanie sposobów ekstrakcji i amputacji, dzięki którym pacjenci nie tylko przeżywali, ale przestawali cierpieć. Dalszy rozwój medycyny przyniósł wynalazki protez i wypełnień.

więcej informacji...

Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych, Oddział Inżynierii Materiałowej, Procesowej i Środowiska w Opolu zorganizował w Szczyrku w dniach 9–11 września IX konferencję naukową „Energia i Środowisko w technologiach materiałów budowlanych, ceramicznych, szklarskich i ogniotrwałych”

 

więcej informacji...

W dniach  18-21 czerwca 2019 r. w Budapeszcie odbyła się 2nd Conference (2nd JTACC+V4 2019), to drugie z cyklu wydarzenie poświęcone tematyce analizy termicznej.

więcej informacji...

Miło nam poinformować, że na podstawie § 3 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 kwietnia 2002 r w sprawie ustanowienia odznaki honorowej „Za zasługi dla budownictwa” Pan Dyrektor dr hab. Paweł Pichniarczyk

 

więcej informacji...

W dniu 18 czerwca 2019 roku została podpisana umowa o współpracy badawczo-rozwojowej z Grupą Azoty S.A.

 

więcej informacji...

14 czerwca 2019 r. w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego odbyło się uroczyste zakończenie trzeciej edycji TopMinds 2019.

 

więcej informacji...

Zakończyła się 29. edycja konkursu Teraz Polska. Spośród nadesłanych prawie 100 zgłoszeń 13 produktów, 7 usług i 3 innowacje zdobyły Godło „Teraz Polska”.

 

więcej informacji...

W celu rozwoju współpracy międzynarodowej 29-30 maja 2019 roku odbyło się spotkanie z przedstawicielami instytutu badawczego BELNIIS. Gościliśmy Pana Vitceslava Konkov Zastępcę Dyrektora Generalnego

 

więcej informacji...

W dniach 15–17.05.2019 r. odbyła się w Krakowie siódma edycja International Seminar on Modern Polymeric Materials for Environmental Applications (MPM2019) organizowana przez Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej.

 

więcej informacji...

9 maja 2019 r. odbyła się VI Międzynarodowa Konferencja ETICS, najważniejsze, doroczne spotkanie polskiej branży ociepleń. Uczestnicy debatowali na temat bezpieczeństwa pożarowego ocieplonych elewacji, metod badawczych, certyfikacji i kontroli systemów ociepleń (ETICS)

więcej informacji...

W dniu 20 maja 2019r. w Opolskim Oddziale Inżynierii ‎Materiałowej, Procesowej i Środowiska Sieci Badawczej ŁUKASIEWICZ - Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych gościła delegacja chińskiego potentata w budowie i modernizacji cementowni firmy Nanjing Kisen

więcej informacji...

Europejska Organizacja ds. Oceny Technicznej (EOTA) poszukuje osoby na stanowisko asystenta technicznego w Sekretariacie w Brukseli.

więcej informacji...

16.04.2019r. zostały ogłoszone wyniki konkursu TEAM-NET organizowanego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej. Program ten dedykowany jest jednostkom naukowym, który oferuje finansowanie na interdyscyplinarne badania naukowe.

 

więcej informacji...

PUBLIKACJE 2010

 

.:: Wykaz monografii na rok 2010:

Autor: Wiesław Kurdowski

Wydawnictwo: Stowarzyszenie Producentów Cementu, Wydawnictwo Naukowe PWN Warszawa

Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

 

 

.:: Wykaz publikacji pracowników na rok 2010

 

Czasopisma polskie

Czasopismo: Budownictwo, Technologie, Architektura    2010, 2, 67-69

Tytuł: Wpływ różnej zawartości części palnych w popiele lotnym krzemionkowym na właściwości cementów popiołowych

Autor: Baran T.

Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

Czasopismo: Budownictwo, Technologie, Architektura    2010, 4, 62-63

Tytuł: Cementy z dodatkiem wapienia

Autor: Pichniarczyk P.

Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

Czasopismo: Cement, Wapno, Beton  2010, 3, 157-163

Tytuł: Wpływ zmiennej jakości popiołów lotnych na właściwości kompozytów cementowo-popiołowych

Autor: Giergiczny E., Giergiczny Z.

Oddział Inżynierii Procesowej Materiałów Budowlanych w Opolu

Czasopismo: Cement Wapno Beton    2010, 3, 141-148

Tytuł: Wpływ związków hydrofobowych na właściwości zapraw cementowych i gipsowych

Autor: Najduchowska M., Pichniarczyk P.

Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

Czasopismo: Cement Wapno Beton    2010, 5, 296-305

Tytuł: Inne spojrzenie na problem zgodności cementu z superplastyfikatorem

Autor: Kurdowski W.

Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

Czasopismo: Cement Wapno Beton    2010, 6, 327-332

Tytuł: Syntetyczne gipsy włókniste - metody otrzymywania

Autor: Pichniarczyk P., Malata G.

Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

Czasopismo: Cement Wapno Beton    2010, 6, 359-365

Tytuł: Wpływ metacelulozy na właściwości klejowych zapraw cementowych

Autor: Sobala M., Nosal K., Pichniarczyk P.

Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

Czasopismo: ECOMANAGER-Przemysł-Biznes-Środowisko    2010, 5, 26-28

Tytuł: Agrospieki – proekologiczne nawozy

Autor: Lipowska B., Puff Z., Sałaciński R., Witek J.

Oddział Materiałów Ogniotrwałych w Gliwicach

Czasopismo: Gospodarka Surowcami Mineralnymi    2010, 1, 5-22

Tytuł: Kompleksowe zagospodarowanie odpadowych surowców chalcedonitowych z osadników kopalni Inowłódź w ochronie środowiska oraz w przemyśle materiałów budowlanych

Autor: Kosk I.

Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

Czasopismo: Gospodarka Surowcami Mineralnymi    2010, Tom 26 - Zeszyt 1.

Tytuł: Badania energochłonności procesu mielenia oraz podatności na rozdrabnianie składników litologicznych polskich rud miedzi

Autor: T. Tumidajski, E. Kasińska-Pilut, T. Gawenda, Z. Naziemiec, R. Pilut

Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

Czasopismo: Gospodarka Surowcami Mineralnymi 2010, Tom 26 - Zeszyt 4

Tytuł: Aspekty projektowania układów rozdrabniania w przeróbce surowców mineralnych

Autor: D. Saramak, T. Tumidajski, M. Brożek , T. Gawenda, Z. Naziemiec

Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

Czasopismo: Izolacje    2010, 4, 30-31

Tytuł: Wady i awarie szyb zespolonych

Autor: Balon-Wróbel A., Zduniewicz T., Pichniarczyk P.

Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

Czasopismo: Izolacje    2010, 5, 22-25

Tytuł: Ograniczanie emisji gazów i pyłów związane z wykorzystaniem odpadów w przemyśle cementowym

Autor: Baran T, Pichniarczyk P., Kalarus D.

Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

Czasopismo: Izolacje    2010, 5, 34-36

Tytuł: Masy szpachlowe do spoinowania ścian z suchej zabudowy

Autor: Sobala M., Nosal K., Pichniarczyk P.

Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

Czasopismo: Izolacje    2010, 7/8, 21-23

Tytuł: Wykorzystanie w budownictwie metody termowizji w podczerwieni

Autor: Pichniarczyk P., Zduniewicz T.

Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

Czasopismo: Izolacje    2010, nr 10, 58-59

Tytuł: Gładź czy masa szpachlowa?

Autor: Sobala M., Nosal K.

Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

Czasopismo: Izolacje    2010, 11/12, 41-42

Tytuł: Dlaczego płytki się odspajają?

Autor: Urban J.

Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

Czasopismo: Materiały Budowlane    2010, 5, 21-23

Tytuł: Zastosowanie w budownictwie odpadów ze spalania paliw

Autor: Zapotoczna-Sytek G., Łaskawiec K., Gębarowski P.

Oddział: Centrala

Czasopismo: Materiały Budowlane    2010, 4, 102-104

Tytuł: Elementy ścienne z betonu komórkowego a promieniotwórczość naturalna

Autor: Zapotoczna-Sytek G., Mamont-Cieśla K., Rybarczyk T.

Oddział: Centrala

Czasopismo: Materiały Budowlane    2010, 12, 37-42

Tytuł: Rola zaplecza badawczego, w tym COBRPB CEBET, w rozwoju betonu komórkowego

Autor: Zapotoczna-Sytek G.

Oddział: Centrala

Czasopismo: Materiały Budowlane    2010, 9, 78-79

Tytuł: Prace na rzecz przemysłu betonów i budownictwa

Autor: Zapotoczna-Sytek G.

Oddział: Centrala

Czasopismo: Materiały Budowlane    2010, 10, 27-30,59

Tytuł: Współdziałanie dodatków mineralnych w składzie cementów wieloskładnikowych

Autor: Giergiczny Z., Garbacik A.

Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

Czasopismo: Materiały Budowlane    2010, 10, 42-45

Tytuł: Kompozyty gipsowo-włóknowe z dodatkiem odpadów celulozowych

Autor: Sobala M.

Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

Czasopismo: Materiały Budowlane    2010, 10, 48-49

Tytuł: Niepalność materiałów gipsowych

Autor: Wieczorek M., Sobala M., Nosal K.

Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

Czasopismo: Materiały Budowlane    2010, 12, 2-4

Tytuł: Przygotowanie do wykorzystania odpadów z dużych złóż antropogenicznych

Autor: Kosk I.

Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

Czasopismo: Materiały Budowlane Technologie Rynek    2010, 12, 1-3

Tytuł: Możliwości wykorzystania osadów ściekowych w przemyśle ceramicznym

Autor: Bożym M.

Oddział Inżynierii Materiałowej, Procesowej i Ochrony Środowiska w Opolu

Czasopismo: Materiały Budowlane Technologie Rynek    2010, 5, 26-29

Tytuł: Waloryzacja popiołów lotnych w celu szerszego ich wykorzystania do cementu i betonu

Autor: Krystyna Rajczyk, Marek Szota

Oddział Inżynierii Procesowej Materiałów Budowlanych w Opolu

Czasopismo: Materiały Ceramiczne    2010, 4, 618-621

Tytuł: Rekonstrukcja składu i technologii wytwarzania materiałów budowlanych dla potrzeb konserwacji zabytków

Autor: Szamałek K., Bylina P.

Oddział: Centrala

Czasopismo: Materiały Ceramiczne    2010, 1, 81-86

Tytuł: Kategoryzacja popiołów lotnych a właściwości kompozytów cementowo-popiołowych

Autor: Giergiczny E., Giergiczny Z.

Oddział Inżynierii Procesowej Materiałów Budowlanych w Opolu

Czasopismo: Prace Instytutu Szkła, Ceramiki, Materiałów Ogniotrwałych i Budowlanych    2010, 5, 7-19

Tytuł: Koncepcje oszczędzania energii dla europejskiego przemysłu ceramicznego. Cz.I. Omówienie podręcznika oszczędzania energii

Autor: Jaegermann Z., Łukasik W.

Oddział: Centrala

Czasopismo: Prace Instytutu Szkła, Ceramiki, Materiałów Ogniotrwałych i Budowlanych    2010, 6, 9-21

Tytuł: Koncepcje oszczędzania energii dla europejskiego przemysłu ceramicznego. Cz. II Podsumowanie projektu

Autor: Jaegermann Z., Łukasik W.

Oddział: Centrala

Czasopismo: Prace Instytutu Szkła, Ceramiki, Materiałów Ogniotrwałych i Budowlanych    2010, 5, 33-50

Tytuł: Zastosowanie TiO2 jako materiału na elektrody do wysokotemperaturowych ogniw paliwowych

Autor: Osuchowski M., Witosławska I.

Oddział: Centrala

Czasopismo: Prace Instytutu Szkła, Ceramiki, Materiałów Ogniotrwałych i Budowlanych    2010, 5, 51-68

Tytuł: Stałotlenkowy elektrolit cyrkonowy do wysokotemperaturowych ogniw paliwowych

Autor: Witosławska I., Osuchowski M.

Oddział: Centrala

Czasopismo: Prace Instytutu Szkła, Ceramiki, Materiałów Ogniotrwałych i Budowlanych    2010, 6, 44 - 55

Tytuł: Badanie elektroreologicznej zawiesiny Al2O3 w oleju silikonowym przy użyciu reometru statycznego

Autor: Osuchowski M., Witosławska I., Perkowski K., Witek A.

Oddział: Centrala

Czasopismo: Prace Instytutu Szkła, Ceramiki, Materiałów Ogniotrwałych i Budowlanych    2010, 6, 56 - 66

Tytuł: Wpływ procesu Hot Isostatic Pressing (HIP) na wybrane właściwości ceramiki z tlenku glinu

Autor: Perkowski K., Osuchowski M., Witosławska I., Witek A.

Oddział: Centrala

Czasopismo: Prace Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych    2010, 6, 123-140

Tytuł: Badania nad zastosowaniem popiołów lotnych ze spalania węgli w kotłach fluidalnych do wytwarzania autoklawizowanego betonu komórkowego

Autor: Łaskawiec K., Michalik A., Małolepszy J., Zapotoczna-Sytek G.

Oddział: Centrala

Czasopismo: Prace Instytutu Szkła, Ceramiki, Materiałów Ogniotrwałych i Budowlanych    2010, 5, 113-131

Tytuł: Rozwój energetyki odnawialnej w świetle dyrektywy 2009/28/WE

Autor: Kalinowski W., Głodek E.

Oddział Inżynierii Procesowej Materiałów Budowlanych w Opolu

Czasopismo: Prace Instytutu Szkła, Ceramiki, Materiałów Ogniotrwałych i Budowlanych    2010, 5, 133-145

Tytuł: Oznaczanie halogenowych pochodnych węglowodorów (THM) w próbkach wody metodą chromatografii gazowej z detektorem wychwytu elektronów (GC-ECD)

Autor: Poluszyńska J., Bożym M., Narolska J., Sławińska I.

Oddział Inżynierii Procesowej Materiałów Budowlanych w Opolu

Czasopismo: Prace Instytutu Szkła, Ceramiki, Materiałów Ogniotrwałych i Budowlanych    2010, 6, 114-122

Tytuł: Perspektywy wykorzystania układów ORC przy niskotemperaturowej energii odpadowej

Autor: Weisser P., Skotnicki P.

Oddział Inżynierii Procesowej Materiałów Budowlanych w Opolu

Czasopismo: Prace Instytutu Szkła, Ceramiki, Materiałów Ogniotrwałych i Budowlanych    2010, 6, 104-113

Tytuł: Wykorzystanie cyfrowej anemometrii obrazowej do analizy segregacji cząstek monodyspersyjnych pod kątem zastosowań w gospodarce odpadam

Autor: Ligus G., Ignasiak G.

Oddział Inżynierii Procesowej Materiałów Budowlanych w Opolu

Czasopismo: Prace Instytutu Szkła, Ceramiki, Materiałów Ogniotrwałych i Budowlanych    2010, 5, 147-162

Tytuł: Możliwości wprowadzenia techniki spalania oxyfuel w piecach obrotowych do wypalania klinkieru

Autor: Sładeczek F., Trembacz J.

Oddział Inżynierii Procesowej Materiałów Budowlanych w Opolu

Czasopismo: Prace Instytutu Szkła, Ceramiki, Materiałów Ogniotrwałych i Budowlanych    2010, 5, 103-112

Tytuł: Wykorzystanie pyłów dymnicowych ze spalania węgla brunatnego w gospodarce osadowej

Autor: Bożym M.

Oddział Inżynierii Procesowej Materiałów Budowlanych w Opolu

Czasopismo: Prace Instytutu Szkła, Ceramiki, Materiałów Ogniotrwałych i Budowlanych    2010, 5, 163-176

Tytuł: Efektywność płukania kruszyw w różnych urządzeniach płuczących

Autor: Naziemiec Z.

Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

Czasopismo: Prace Instytutu Szkła, Ceramiki, Materiałów Ogniotrwałych i Budowlanych    2010, 5, 177-187

Tytuł: Ocena możliwości otrzymywania spoiw gipsowo-ettringitowych

Autor: Wieczorek M., Sobala M.

Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

Czasopismo: Prace Instytutu Szkła, Ceramiki, Materiałów Ogniotrwałych i Budowlanych    2010, 6, 141-154

Tytuł: Zmiany w procesie klinkieryzacji wywołane podwyższoną zawartością metali śladowych - cynku, ołowiu i miedzi

Autor: Matusiewicz A.

Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

Czasopismo: Prace Instytutu Szkła, Ceramiki Materiałów Ogniotrwałych i Budowlanych    2010, 5, 21-32

Tytuł: Szkła zawierające tal. Część 1

Autor: Marczewska A.

Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

Czasopismo: Prace Instytutu Szkła, Ceramiki, Materiałów Ogniotrwałych i Budowlanych    2010, 6, 155-168

Tytuł: Młyny młotkowe w procesach produkcji mączek mineralnych gruboziarnistych

Autor: Naziemiec Z.

Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

Czasopismo: Prace Instytutu Szkła, Ceramiki, Materiałów Ogniotrwałych i Budowlanych    2010, 6, 169-178

Tytuł: Zachowanie wobec pożaru, czyli reakcja na ogień gipsowych wyrobów budowlanych

Autor: Wieczorek M., Nosal K., Sobala M.

Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

Czasopismo: Prace Instytutu Szkła, Ceramiki Materiałów Ogniotrwałych i Budowlanych    2010, 6, 34-43

Tytuł: Szkła zawierające tal. Część 2

Autor: Marczewska A.

Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

Czasopismo: Prace Instytutu Szkła, Ceramiki Materiałów Ogniotrwałych i Budowlanych    2010, 6, 22-33

Tytuł: Recykling szkła

Autor: Kuśnierz A.

Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

Czasopismo: Prace Instytutu Szkła, Ceramiki Materiałów Ogniotrwałych i Budowlanych    2010, 5, 69-79

Tytuł: Bezchromowe, niewypalane materiały ogniotrwałe

Autor: Jedynak L., Wojsa J

Oddział Materiałów Ogniotrwałych w Gliwicach

Czasopismo: Prace Instytutu Szkła, Ceramiki Materiałów Ogniotrwałych i Budowlanych    2010, 5, 93-101

Tytuł: Materiały ogniotrwałe dla przetwórstwa aluminium

Autor: Pawełek A., Czechowski J.

Oddział Materiałów Ogniotrwałych w Gliwicach

Czasopismo: Prace Instytutu Szkła, Ceramiki Materiałów Ogniotrwałych i Budowlanych    2010, 5, 81-92

Tytuł: Bezfluorkowy koagulant krzemionkowego kitu kwasoodpornego

Autor: Lipowska B., Jedynak L.

Oddział Materiałów Ogniotrwałych w Gliwicach

Czasopismo: Prace Instytutu Szkła, Ceramiki Materiałów Ogniotrwałych i Budowlanych    2010, 6, 67-72

Tytuł: Wyroby wysokoglinowe modyfikowane SiC dla urządzeń metalurgicznych

Autor: Barański J., Witek J., Majchrowicz I.

Oddział Materiałów Ogniotrwałych w Gliwicach

Czasopismo: Prace Instytutu Szkła, Ceramiki Materiałów Ogniotrwałych i Budowlanych    2010, 6, 73-89

Tytuł: Wpływ temperatury obróbki cieplnej na mikrostrukturę i własności betonów ogniotrwałych zawierających grafit

Autor: Pawełek A., Wala T., Lipowska B., Podwórny J.

Oddział Materiałów Ogniotrwałych w Gliwicach

Czasopismo: Prace Instytutu Szkła, Ceramiki Materiałów Ogniotrwałych i Budowlanych    2010, 6, 90-103

Tytuł: Zastosowanie trójpunktowego zginania do badania przebiegu odkształcenia betonu ogniotrwałego w wysokiej temperaturze

Autor: Suwak R., Rawluk M.

Oddział Materiałów Ogniotrwałych w Gliwicach

Czasopismo: Rudy i Metale Nieżelazne    2010, 3, 130-136

Tytuł: Wyłożenie ogniotrwałe pieca obrotowo-wahadłowego w Hucie Miedzi Głogów

Autor: Wojsa J., Śliwa A., Trochimowicz T., Zelik W., Darłak M., Biały R., Łaganowski  M., Figiel J.

Oddział Materiałów Ogniotrwałych w Gliwicach

Czasopismo: Studia i Raporty IUNG-PIB    2010, 25, 59-69

Tytuł: Ocena przydatności ceramizowanych agrospieków nawozowych do zasilania gleb

Autor: Puff Z., Sałaciński R., Lipowska B., Witek J., Kocoń A.

Oddział Materiałów Ogniotrwałych w Gliwicach

Czasopismo: Szkło i Ceramika    2010, 6, 8-13

Tytuł: Tworzywo korundowe na wyroby odporne na szok cieplny

Autor: Dziubak C.

Oddział: Centrala

Czasopismo: Szkło i Ceramika    2010, 2, 2-7

Tytuł: Wpływ warunków wypalania na wybrane właściwości ekologicznego pigmentu cyrkonowo-żelazowego

Autor: Dziubak C.

Oddział: Centrala

Czasopismo: Szkło i Ceramika    2010, 3, 8-11

Tytuł: Tworzywa ceramiczne dla protetyki stomatologicznej - badanie wpływu spiekania pod ciśnieniem izostatycznym na wybrane właściwości tworzyw korundowych. Część I

Autor: Jaegermann Z.

Oddział: Centrala

Czasopismo: Szkło i Ceramika    2010, 4, 12-19

Tytuł: Tworzywa ceramiczne dla protetyki stomatologicznej - badanie wpływu spiekania pod ciśnieniem izostatycznym na wybrane właściwości tworzyw korundowych. Część II

Autor: Jaegermann Z.

Oddział: Centrala

Czasopismo: Szkło i Ceramika    2010, 6, 32-38

Tytuł: Materiały ceramiczne dla protetyki stomatologicznej - badanie właściwości fizycznych i mikrostruktury tworzyw cyrkonowych

Autor: Jaegermann Z., Michalik R.

Oddział: Centrala

Czasopismo: Szkło i Ceramika    2010, 1, 2-6

Tytuł: Badania właściwości fizykochemicznych i biologicznych in vitro bioszkieł ze srebrem wytworzonych metodą zol-żel

Autor: Ciołek L., Karaś J., Olszyna E., Zaczyńska E., Czarny A., Żywicka B.

Oddział: Centrala

Czasopismo: Szkło i Ceramika    2010, 5, 34-38

Tytuł: Badania działania bakteriobójczego in vitro w funkcji czasu bioszkieł z układu SiO2-Al2O3 dotowanych srebrem

Autor: Ciołek L., Karaś J., Olszyna E., Zaczyńska E., Czarny A., Żywicka B.

Oddział: Centrala

Czasopismo: Szkło i Ceramika    2010, 1, 22-26

Tytuł: Dyspersyjne spoiwa poliuretanowe w jednostronnym prasowaniu tlenku glinu

Autor: Wiśniewski P., Szafran M., Biernat M, Rokicki G., Kobus I.

Oddział: Centrala

Czasopismo: Szkło i Ceramika    2010, 5, 44-46

Tytuł: Rozkład Weibulla w badaniach wymywalności farb naszkliwnych

Autor: Karaś A., Chmielewska D., Rećko W.

Oddział: Centrala

Czasopismo: Szkło i Ceramika    2010, 5, 6-12

Tytuł: Strategia rozwoju badań i technologii szkła

Autor: Stoch L.

Oddział: Centrala

Czasopismo: Szkło i Ceramika    2010, 3, 2-7

Tytuł: Możliwości recyklingu pyłów odpadowych powstających w procesie produkcji szkła

Autor: Pichniarczyk P., Zawiła J.

Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

Czasopismo: Szkło i Ceramika    2010, 3, 18-20

Tytuł: Termografia w podczerwieni w budownictwie

Autor: Zduniewicz T., Pichniarczyk P.

Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

Czasopismo: Szkło i Ceramika    2010, 5, 39-43

Tytuł: Ograniczenie zanieczyszczeń środowiska naturalnego zwiazane z wykorzystaniem odpadów w przemyśle cementowym

Autor: Baran T., Pichniarczyk P., Kalarus D.

Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

Czasopismo: Szkło i Ceramika    2010, 2, 27-32

Tytuł: Szkła talowe cz. I. Szkła krzemianowe i boranowe

Autor: Marczewska A.

Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

Czasopismo: Szkło i Ceramika    2010, 2, str. 8-13

Tytuł: Doskonalenie Procesów Produkcyjnych FMEA – analiza rodzajów i skutków możliwych błędów w maszynach

Autor: Sacha S.

Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

Czasopismo: Szkło i Ceramika    2010, 4, 28-35

Tytuł: Szkła zawierające tal cz. II

Autor: Marczewska A.

Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

Czasopismo: Szkło i Ceramika    2010, 1, 7-11

Tytuł: Aktywność przemysłu ceramicznego na szczeblu europejskim

Autor: Czechowski  J.

Oddział Materiałów Ogniotrwałych w Gliwicach

Czasopismo: Szkło i Ceramika    2010, 4, 7-11

Tytuł: Ekologiczny aktywator mielenia stosowany przy produkcji wypełniaczy dolomitowych w Zakładzie „Piotrowice”

Autor: Klecan R., Muras W., Wołoszyn R.

Oddział Materiałów Ogniotrwałych w GliwicachCzasopisma zagraniczne

Czasopismo: Applied Clay Science    2010, 3, 156-162

Tytuł: Acid-activated vermiculites and phlogophites as catalysts for the DeNOx process

Autor: Chmielarz L., Kowalczyk A., Michalik M., Dudek B., Piwowarska Z., Matusiewicz A.

Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

Czasopismo: Archive of Foundry Engeenering    2010, 4, 100-104

Tytuł: Nowe tworzywa ogniotrwałe dla procesów przetwórczych aluminium

Autor: Czechowski J., Pawełek A.

Oddział Materiałów Ogniotrwałych w Gliwicach

Czasopismo: Archive of Foundry Engeenering    2010, 4, 115-118

Tytuł: Aluminium dross-based insulating and exothermic materials for metallurgical industry

Autor: Lipowska B., Witek J., Stec K.

Oddział Materiałów Ogniotrwałych w Gliwicach

Czasopismo: Cement i ego primenenie    2010, 5, 36-39

Tytuł: Nowye naprawlenia razwitia cementnoj otrasli w Polsze

Autor: Kurdowski W., Deja J., Konieczny D.

Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

Czasopismo: Dental and Medical Problems    2010, 4, 430-434

Tytuł: Ocena wytrzymałości wiązania materiału złożonego z zębiną z wykorzystaniem dwóch systemów łączących

Autor: Jodkowska E., Małkiewicz K., Karaś J.

Oddział: Centrala

Czasopismo: Engineering of Biomaterials / Inżynieria Biomateriałów    2010, 100-101, 21-23

Tytuł: Aktywność przeciwbakteryjna  in vitro wytworzonych bioszkieł zawierających srebro

Autor: Ciołek L., Karaś J., Olszyna E., Zaczyńska E., Czarny A., Żywicka B.

Oddział: Centrala

Czasopismo: Engineering of Biomaterials / Inżynieria Biomateriałów    2010, 100-101, 72-75

Tytuł: Badania mikrotwardości i mikromorfologii powierzchni eksperymentalnych materiałów stomatologii odtwórczej

Autor: Karaś J., Szamałek K.

Oddział: Centrala

Czasopismo: Engineering of Biomaterials / Inżynieria Biomateriałów    2010, 99-101, 29-31

Tytuł: Bioceramika oparta na TiO2 – właściwości fizyczne tworzyw kompozytowych TiO2/Hap; Titania based bioceramics – physical properties of  TiO2/HAp composite

Autor: Michałowski S., Jaegermann Z.

Oddział: Centrala

Czasopismo: Industrial Ceramics 2010, vol. 30, 2, 105-112

Tytuł: The microstructure and some properties of magnesia - alumina spinel materials with sialon matrix

Autor: Czechowski J., Czechowska K., Wala T., Podwórny J.

Oddział Materiałów Ogniotrwałych w Gliwicach

Czasopismo: Journal of Cultural Heritage    2010, 11, 404-410

Tytuł: Pore structure of historical repair Roman cement mortars to establish their compatibility

Autor: Klisińska -Kopacz A., Tišlova R., Adamski G., Kozłowski R.

Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

Czasopismo: Optica Applicata    2010, 2, 383-396

Tytuł: Hybrid materials doped with lithium ions

Autor: Żelazowska E., Rysiakiewicz-Pasek E.

Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

Czasopismo: Solid State Phenomena    2010,  vol. 163, 187-190

Tytuł: The structure of low-temperature tridymite in silica refractories

Autor: Podwórny J., Zawada J.

Oddział Materiałów Ogniotrwałych w Gliwicach

 

 

 

CZASOPISMA:

 

sic logo1 logo cwb

 

GALERIA SZKŁA:

 

logo lipowa3

ZOBACZ NAS:

 

fb v    twitter v

 

Youtube

 

NAJBLIŻSZE SEMINARIUM:

 W związku z wprowadzeniem stanu epidemii związanej z COVID-19 z przykorścią informujemy, że wszystkie seminaria zostały wstrzymane do odwołania

 

REALIZOWANE PROJEKTY:

 

glass

 

logo flot min


 

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone ICiMB 2013