WYDARZENIA:

 

VIII edycja Konferencji dla producentów chemii budowlanej pod nową nazwą: Ł2B czyli Łukasiewicz to Business / Building Chemistry 10-12 stycznia 2022 r.

 

więcej informacji...

15 czerwca 1931 roku aktem notarialnym zawartym w Warszawie powołano do życia spółkę, która założyła w Krakowie przy ulicy Lipowej hutę szkła – „Krakowską Hutę Szkła, L. Bąkowski, D.Chazan i S-ka”.

 

więcej informacji...

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych jako jedna z czterech jednostek w kraju otrzymała dofinansowanie na realizację projektu...

 

więcej informacji...

W dniu 21.06.2021 Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych wydał pierwszy Certyfikat Czystości Mikrobiologicznej dla producenta chemii budowlanej TERMO ORGANIKA Sp. z o.o., obejmujący swoim zakresem Zakład Produkcyjny w Pyrzycach.

 

więcej informacji...

Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego gościem Łukasiewicz - Instytutu Ceramiki Materiałów Budowlanych

 

więcej informacji...

Nowy projekt Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych, którego kierownikiem jest dr. inż. Magdalena Gizowska dotyczy opracowania ceramicznych i kompozytowych komór spalania dla przemysłu lotniczego w tym do rakiet kosmicznych!

 

więcej informacji...

Lider projektu czyli Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych we współpracy z Małopolską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A.


więcej informacji...

Blisko 400 dodatkowych ofert dla biznesu na badania, produkty i usługi, nowi klienci, wyższy zysk i przychody z komercjalizacji, a także ukierunkowana na strategiczne obszary praca 4500 naukowców i inżynierów.

więcej informacji...

Mamy PATENT na badanie siły wiązania zapraw w różnych temperaturach pracy i pod obciążeniem

 

więcej informacji...

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne seminarium dot. zanieczyszczeń środowiska, które odbędzie się 28.04.2021 online.

 

więcej informacji...

Wprowadzasz nowy produkt na rynek? Nie wiesz od czego zacząć? Jakie są wymagania prawne? To seminarium jest dla Ciebie!

 

więcej informacji...

Zakład Inżynierii Procesowej i Środowiska zajmuje się opracowywaniem Deklaracji Środowiskowych EPD III typu dla wyrobów budowlanych w oparciu o obowiązujące normy europejskie.* Dysponujemy specjalistycznym oprogramowaniem służącym do wykonywania oceny cyklu życia produktu

więcej informacji...

W ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji organizowanego przez Województwo Małopolskie Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych oraz Małopolskie Centrum Budownictwa Energooszczędnego Politechniki Krakowskiej Organizuje Warsztaty

 

więcej informacji...

Łukasiewicz - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych uzyskał akredytacje i notyfikację na badania izolacyjności akustycznej od dźwięków powietrznych wg PN-EN ISO 10140-2:2011 “Akustyka. Pomiar laboratoryjny izolacyjności akustycznej elementów budowlanych.

 

więcej informacji...

Zachęcamy do udziału w XXVII Sympozjum Naukowo-Technicznym KRUSZYWA CEMENT WAPNO 2020, które odbędzie się w dniach 5-6 listopada 2020 r. w Kielcach.

 

więcej informacji...

30 lipca 2020 roku w Krakowie odbyło się posiedzenie Rady Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych.

 

więcej informacji...

Czy wiecie, że działalność Łukasiewicz – Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych obejmuje cały proces technologiczno-produkcyjny budowy nieruchomości? Zapraszamy na wycieczkę po naszym instytutowym domu!

więcej informacji...

Polskie Powroty 2020. Edycja COVID-19 - nabór wniosków w programie skierowany jest do instytucji planujących zatrudnienie naukowców, których badania mogą przełożyć się na poszerzenie wiedzy i rozwiązanie istotnych problemów związanych z epidemią COVID- 19 i jej konsekwencjami

 

więcej informacji...

Wpływ pandemii COVID-19 na przemysł materiałów budowlanych oraz obecną i przyszłą sytuację gospodarki Polski, były tematem najważniejszych rozważań konferencji, która odbyła się dnia 29 czerwca 2020 roku w Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytucie Ceramiki i Materiałów Budowlanych.

 

więcej informacji...

Miło Nam poinformować, iż Członkowie Stowarzyszenia Producentów Cementu na czele z przewodniczącym Panem Krzysztofem Kieresem, podjęli decyzję o zaproszeniu Pana dr. hab. inż. Pawła Pichniarczyka

więcej informacji...

Nieco inni niż zazwyczaj, grubsi o połowę... Zachęcamy do lektury pierwszego wydania SiC w postaci KWARTALNIKA!

więcej informacji...

W dniu 1 urodzin Sieci Badawczej Łukasiewicz składamy życzenia wszystkiego innowacyjnego i samych sukcesów badawczych! Łukasiewicz to wspaniali ludzi! W tym trudnym czasie nie poddawajmy się i dużo zdrowia!

więcej informacji...

Z dniem 1.04.2020 r. Prezes Centrum Łukasiewicz Piotr Dardziński powołał Panią dr inż. Małgorzatę Niziurską na  stanowisko Zastępcy Dyrektora ds. Badań i Rozwoju Sieci Badawczej  Łukasiewicz – Instytutu ceramiki i Materiałów Budowlanych oraz Panią dr inż. Agnieszkę Szopę

więcej informacji...

Miło jest nam poinformować że ŁUKASIEWICZ- Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych Oddział Ceramiki i Betonów w Warszawie, w dniach 19-20.02.2020 r. otrzymał pozytwyną decyzję o przyznaniu przez Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej dwóch patentów.

 

więcej informacji...

Zapraszamy Państwa do składania ofert na otwarty nabór na Partnera zainteresowanego wspólną realizacją Projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

więcej informacji...

Dr inż. Zdzisław Naziemiec otrzymał tytuł Doktora Habilitowanego uchwałą Rady Dyscypliny Inżynierii Środowiska, Górnictwa i Energetyki Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie z dnia 27 stycznia 2020 roku.

więcej informacji...

Od 1 kwietnia 2019 r. Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych wraz z 35 innymi, zlokalizowanymi w całej Polsce, tworzy trzecią co do wielkości organizację R&D w Europie. Z ośmioma tysiącami pracowników oraz ponad 1.3 mld przychodów generowanych ze sprzedaży technologii, produktów i usług Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ zwiększa szanse swoich Klientów na międzynarodowe granty i pozyskiwanie partnerów gospodarczych.

więcej informacji...

17 lutego 2020 roku w Oddziale Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie odbyło się posiedzenie Rady Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych.

więcej informacji...

12 lutego 2020 roku w krakowskim Oddziale Szkła i Materiałów Budowlanych odbędzie się posiedzenie Rady Technicznej Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń

więcej informacji...

Oddział Ceramiki i Betonów w Warszawie zaprasza serdecznie do udziału w Seminarium pt. "Zastosowanie technik analizy termicznej do badania materiałów ceramicznych i budowlanych", organizowanym we współpracy z firmą NETZSCH

 

więcej informacji...

9 grudnia 2019 r. odbyło się inauguracyjne posiedzenie nowej Rady Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych w kadencji 2020-2023.

więcej informacji...

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że wykonawcy projektu GlassPoPep - „Wielofunkcyjny materiał kompozytowy o właściwościach przeciwdrobnoustrojowych i pro-regeneracyjnych do odbudowy tkanki kostnej” odebrali  Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju 2019


więcej informacji...

Zapraszamy specjalistów branży szklarskiej, okiennej i fasadowej oraz architektów i projektantów na XXXV edycję Konferencji Technicznej Szkło budowlane.

więcej informacji...

Komisja Wyborcza powołana Zarządzeniem Nr 20 Dyrektora LUKASIEWICZ - Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych z dnia 15 października 2019 roku z póżn. zm. w składzie:

więcej informacji...

19 października 2019 r. w Krakowie odbyły się główne uroczystości z okazji Jubileuszu 100-lecia AGH.

 

więcej informacji...

Miło nam poinformować, że podczas obchodów jubileuszu 70-lecia Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki, Rada Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH odznaczyła Pana Dyrektora Pawła Pichniarczyka honorowym wyróżnieniem „KERAMOS”

 

więcej informacji...

Nasz wieloletni partner biznesowy, jeden z największych polskich producentów płytek ceramicznych Ceramika Paradyż świętuje Jubileusz 30-lecia założenia firmy. Gratulujemy!

 

więcej informacji...

W dniach 8-10 października 2019 roku w Sopocie odbyła się XXVI Międzynarodowa Konferencja POPIOŁY z ENERGETYKI. Wydarzenie to, jest istotne dla energetyki węglowej jak i sektora gospodarczego wykorzystania ups-ów w gospodarce

 

więcej informacji...

ŁUKASIEWICZ - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych objął honorowym patronatem najbardziej znane branżowe wydarzenie - XXVI Sympozjum „KRUSZYWA CEMENT WAPNO”,

 

więcej informacji...

W dniach 1-3 października 2019 roku odbyło się w Poznaniu Innovatorium Łukasiewicza  – autorski koncept sprzedaży innowacyjnych projektów. Blisko 500 przedsiębior­ców, inżynierów i naukowców podczas kilkudziesięciu spotkań i negocjacji szukało okazji do zrobienia wspólnego biznesu

 

więcej informacji...

„W pogoni za kolorem. Szkła Jerzego Słuczan–Orkusza” to wystawa organizowana przez Sieć Badawczą ŁUKASIEWICZ - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych, Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie oraz Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Stanowi zwieńczenie projektu badawczo-wystawienniczego z zakresu historii polskiego wzornictwa XX w.

 

więcej informacji...

W dniach  27-30 sierpnia 2019 r. w Rzymie miała miejsce cykliczna konferencja pt. „5th Central and Eastern European Conference on Thermal Analysis and Calorimetry” (CEEC-TAC5) i „14th Mediterranean Conference on Calorimetry and Thermal Analysis” (Medicta2019)

 

więcej informacji...

Gdy powiemy „kolor”, większość z nas pomyśli o tęczy, farbach, palecie malarskiej, niektórzy powrócą myślą ku kolorowi ostatnio widzianemu albo ulubionemu. Lubimy żywe, kolorowe akcenty. Dlaczego? Bo przykuwają wzrok, są miłą odskocznią od szarości i jednostajności, co w naszym klimacie ważne jest zwłaszcza zimą.

 

więcej informacji...

Elementy wyposażenia kuchni i łazienek, czyli w zasadzie najważniejszych pomieszczeń w naszych domach, określane ogólnie mianem ceramiki sanitarnej wykonywane są z mieszaniny glin i uszlachetniaczy, formowanych ręcznie lub mechanicznie, pokrywanych farbami, angobami czy szkliwem i utrwalane w procesie wypalania.

 

więcej informacji...

Całe wieki zajęło medykom i lekarzom opracowanie sposobów ekstrakcji i amputacji, dzięki którym pacjenci nie tylko przeżywali, ale przestawali cierpieć. Dalszy rozwój medycyny przyniósł wynalazki protez i wypełnień.

więcej informacji...

Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych, Oddział Inżynierii Materiałowej, Procesowej i Środowiska w Opolu zorganizował w Szczyrku w dniach 9–11 września IX konferencję naukową „Energia i Środowisko w technologiach materiałów budowlanych, ceramicznych, szklarskich i ogniotrwałych”

 

więcej informacji...

W dniach  18-21 czerwca 2019 r. w Budapeszcie odbyła się 2nd Conference (2nd JTACC+V4 2019), to drugie z cyklu wydarzenie poświęcone tematyce analizy termicznej.

więcej informacji...

Miło nam poinformować, że na podstawie § 3 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 kwietnia 2002 r w sprawie ustanowienia odznaki honorowej „Za zasługi dla budownictwa” Pan Dyrektor dr hab. Paweł Pichniarczyk

 

więcej informacji...

W dniu 18 czerwca 2019 roku została podpisana umowa o współpracy badawczo-rozwojowej z Grupą Azoty S.A.

 

więcej informacji...

14 czerwca 2019 r. w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego odbyło się uroczyste zakończenie trzeciej edycji TopMinds 2019.

 

więcej informacji...

Zakończyła się 29. edycja konkursu Teraz Polska. Spośród nadesłanych prawie 100 zgłoszeń 13 produktów, 7 usług i 3 innowacje zdobyły Godło „Teraz Polska”.

 

więcej informacji...

W celu rozwoju współpracy międzynarodowej 29-30 maja 2019 roku odbyło się spotkanie z przedstawicielami instytutu badawczego BELNIIS. Gościliśmy Pana Vitceslava Konkov Zastępcę Dyrektora Generalnego

 

więcej informacji...

W dniach 15–17.05.2019 r. odbyła się w Krakowie siódma edycja International Seminar on Modern Polymeric Materials for Environmental Applications (MPM2019) organizowana przez Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej.

 

więcej informacji...

9 maja 2019 r. odbyła się VI Międzynarodowa Konferencja ETICS, najważniejsze, doroczne spotkanie polskiej branży ociepleń. Uczestnicy debatowali na temat bezpieczeństwa pożarowego ocieplonych elewacji, metod badawczych, certyfikacji i kontroli systemów ociepleń (ETICS)

więcej informacji...

W dniu 20 maja 2019r. w Opolskim Oddziale Inżynierii ‎Materiałowej, Procesowej i Środowiska Sieci Badawczej ŁUKASIEWICZ - Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych gościła delegacja chińskiego potentata w budowie i modernizacji cementowni firmy Nanjing Kisen

więcej informacji...

Europejska Organizacja ds. Oceny Technicznej (EOTA) poszukuje osoby na stanowisko asystenta technicznego w Sekretariacie w Brukseli.

więcej informacji...

16.04.2019r. zostały ogłoszone wyniki konkursu TEAM-NET organizowanego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej. Program ten dedykowany jest jednostkom naukowym, który oferuje finansowanie na interdyscyplinarne badania naukowe.

 

więcej informacji...

PUBLIKACJE 2012

 

.:: Wykaz monografii na rok 2012:

Autor: Rajczyk K.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Instytut Śląski Sp. z o.o.
Oddział Inżynierii procesowej Materiałów budowlanych w Opolu.:: Wykaz publikacji pracowników na rok 2012

 

Czasopisma polskie

Czasopismo: AGH Journal of Mining and Geoengineering,2012,4(36),101-108
Tytuł: The tensile strength properties of lithological variety of Polish copper ores
Autor: Nad A., Brożek M., Naziemiec Z.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

Czasopismo: Budownictwo Technologie Architektura 2012,2,66-68
Tytuł: Norma PN-EN 197-1:2012 "Cement - Część 1: Skład, wymagania i kryteria zgodności dotyczące cementów powszechnego użytku" po nowelizacji.
Autor: Płocica S., Giergiczny Z.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie
Czasopismo: Budownictwo Technologie Architektura 2012,3,68-71
Tytuł: Rola różnych wypełniaczy w kształtowaniu odporności na ścieranie podkładów podłogowych.
Autor: Balacha J., Łagosz A.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie
Czasopismo: Budownictwo Technologie Architektura 2012,4,70-73
Tytuł: Właściwości cementów portlandzkich wieloskładnikowych CEM II/B-M z udziałem popiołu lotnego wapiennego.
Autor: Drożdż W., Garbacik A., Dziuk D., Giergiczny Z.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

Czasopismo: Cement. Wapno. Beton 2012,1, 14-22
Tytuł: Zastosowanie popiołów ze spalania węgla kamiennego w kotłach fluidalnych do produkcji betonów komórkowych.
Autor: Łaskawiec K., Gębarowski P., Zapotoczna-Sytek G., Małolepszy J.
Oddział: Centrala
Czasopismo: Cement. Wapno. Beton 2012,4, 200-206
Tytuł: Wpływ rodzaju cementu na właściwości betonu komórkowego.
Autor: Zapotoczna-Sytek G., Skorniewska M.
Oddział: Centrala
Czasopismo: Cement. Wapno. Beton 2012,5, 295-300
Tytuł: Inorganic pigments for coloration of calciferous-sandy products.
Autor: Dziubak C.
Oddział: Centrala
Czasopismo: Cement. Wapno. Beton 2012,17/79,434-442
Tytuł: Trzy zasady zapobiegania korozji betonu.
Autor: Kurdowski W., Bochenek A.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie
Czasopismo: Cement. Wapno. Beton 2012,17/79,217-224
Tytuł: Właściwości cementów z dodatkiem popiołu lotnego wapiennego.
Autor: Garbacik A.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie
Czasopismo: Cement. Wapno. Beton 2012,17/79,243-249
Tytuł: Włóknisty kompozyt gipsowy w osnowie polimerowej jako alternatywa dla tradycyjnych materiałów termoizolacyjnych.
Autor: Szeląg H., Pichniarczyk P., Malata G.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie
Czasopismo: Cement. Wapno. Beton2012,17/79,50-56
Tytuł: Zastosowanie popiołów lotnych wapiennych do produkcji cementu i betonu.
Autor: Baran T., Drożdż W., Pichniarczyk P.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie
Czasopismo: Cement. Wapno. Beton 2012,4,250-257
Tytuł: Ocena oddziaływania autoklawizowanego betonu komórkowego na środowisko naturalne – uwalnianie substancji szkodliwych.
Autor: Kuterasińska J.
Oddział Inżynierii Procesowej i Materiałów Budowlanych w Opolu
Czasopismo: Cement. Wapno. Beton 2012,6,423-433
Tytuł: Metody pomiarów zanieczyszczeń organicznych emitowanych do atmosfery przez przemysł cementowy i wapienniczy.
Autor: Głowek E., Sładeczek F.
Oddział Inżynierii Procesowej i Materiałów Budowlanych w Opolu
Czasopismo: Cement. Wapno. Beton 2012,6,415-422
Tytuł: Kierunki poprawy właściwości popiołów lotnych wapiennych.
Autor: Rajczyk K., Szota M.
Oddział Inżynierii Procesowej i Materiałów Budowlanych w Opolu

Czasopismo: Ceramika. Materiały Ogniotrwałe/Materiały Ceramiczne 2012,2,229-233
Tytuł: Dobór środka klarującego do zestawów o zwiększonej zawartości szkła z recyklingu.
Autor: Kuśnierz A.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie
Czasopismo: Ceramika. Materiały Ogniotrwałe/Materiały Ceramiczne 2012,1,84-88
Tytuł: Możliwości zwiększenia odporności naścieranie wyłożeń ogniotrwałych metodą spawania ceramicznego.
Autor: Czechowski J.
Oddział Materiałów Ogniotrwałych w Gliwicach
Czasopismo: Ceramika. Materiały Ogniotrwałe/Materiały Ceramiczne 2012,6,411-416
Tytuł: Otrzymywanie tworzyw szklano-krystalicznych na bazie rudy perlitu i odpadów perlitu ekspandowanego.
Autor: Marczewska M., Pichniarczyk P., Rybicka-Łada J., Sacha S., Zawiła J., Żelazowska E.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie
Czasopismo: Ceramika. Materiały Ogniotrwałe/Materiały Ceramiczne 2012,6,417-422
Tytuł: Nanostrukturalne powłoki na szkle otrzymywane metodą pirolizy.
Autor: Marczewska M., Pichniarczyk P., Rybicka-Łada J., Sacha S., Zawiła J., Żelazowska E.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie
Czasopismo: Ceramika/ Materiały Ogniotrwałe/ Materiały Ceramiczne,2012,3,393-399
Tytuł: Charakterystyka proszków hydroksysodalitowych otrzymywanych metodą hydrotermalną z udziałem mikrofal
Autor: Czechowska K., Mozgawa W., Psiuk B., Król M.
Oddział Materiałów Ogniotrwałych w Gliwicach

Czasopismo: Chemik, 2012,66,4,315-320
Tytuł: Wpływ czynników zewnętrznych na degradację renowacyjnych powłok lakierniczych
Autor: Kurcok M., Lachowski A., Śliwa A.
Oddział Materiałów Ogniotwałych w Gliwicach

Czasopismo: Inżynier Budownictwa 2012,4(94), 83-84
Tytuł: Naturalna promieniotwórczość wyrobów budowlanych, w tym autoklawizowanego betonu komórkowego (ABK).
Autor: Zapotoczna-Sytek G., Mamont-Cieśla K., Rybarczyk T.
Oddział: Centrala

Czasopismo: Inżynieria i Budownictwo 2012,1, 3-6
Tytuł: Profesor Lech Czarnecki w czołówce badaczy polimerów stosowanych w betonie i konstrukcjach budowlanych.
Autor: Abramowicz M.
Oddział: Centrala

Czasopismo: Izolacje 2012,11/12,26-29
Tytuł: Wymagania stawiane producentom systemów ETICS dotyczące zakładowej kontroli produkcji.
Autor: Pabis J., Zapolski P.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

Czasopismo: Gospodarka Surowcami Mineralnymi 2012,28,139-153
Tytuł: Analiza mechaniki procesu rozdrabniania surowców mineralnych w kruszarkach i wysokociśnieniowych prasach walcowych.
Autor: Naziemiec Z., Brożek M.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

Czasopismo: Górnictwo i Geologia 2012,17,209-220
Tytuł: Analiza energochłonność procesów rozdrabniania kruszyw mineralnych.
Autor: Naziemiec Z., Saramak D.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

Czasopismo: Hutnik – Wiadomości Hutnicze 2012,11,822-825
Tytuł: Badania w dziedzinie ceramiki ogniotrwałej dla hutnictwa żelaza – świetna przeszłość i co dalej?.
Autor: Czechowski J., Suwak R., Wojsa J.
Oddział Materiałów Ogniotrwałych w Gliwicach

Czasopismo: Materiały Budowlane 2012,10, 8-10
Tytuł: Prefabrykowane studnie kanalizacyjne i rury WIPRO z betonu modyfikowanego polimerami.
Autor: Zapotoczna-Sytek G., Piotrowicz M., Jelska K.
Oddział: Centrala
Czasopismo: Materiały Budowlane 2012,5,37-39
Tytuł: Cement portlandzki wieloskładnikowy CEM II/B-M (V-W) 32,5R - skład, właściwości i możliwości zastosowania w budownictwie
Autor: Adamski G., Garbacik A., Dziuk D., Giergiczny Z.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie
Czasopismo: Materiały Budowlane 2012,9,16-17
Tytuł: Trwałość warstw wykończeniowych na systemach ociepleń.
Autor: Niziurska M., Wieczorek M.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie
Czasopismo: Materiały Budowlane 2012,12,13-18
Tytuł: Ocena możliwości zagospodarowana odpadu dennego z kotłów fluidalnych w przemyśle cementowym.
Autor: Janecka L., Siemiątkowski G.
Oddział Inżynierii Procesowej Materiałów Budowlanych w Opolu

Materiały Ceramiczne  2012,64,3, 367-370
Tytuł: Mechanizm pękania ceramicznych materiałów balistycznych
Autor: Witek A., Osuchowski M., Oziębło A., Perkowski K., Witosławska I. Konopka G.
Oddział Centrala

Czasopismo: Materials Science-Poland 2012,(30) 4, 398-405
Tytuł: Colour modifiers of zirconium-vanadium pigments on a ZrO2 basis.
Autor: Dziubak C.
Oddział Centrala
Czasopismo: Materials Science-Poland 2012,30,105-120
Tytuł: Sol-gel derived hybrid materials multi-doped with rare earth metal ions.
Autor: Żelazowska E., Rysiakiewicz-Pasek E., Borczuch-Laczka M., Cholewa-Kowalska K.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

Czasopismo: Polish Journal of Environmental Studies 2012,21 6A, 5-12
Tytuł: In vitro and in vivo determination of the biocompatibility of calcium carbonate (CaCO3) based synthetic material for skeletal tissue regeneration.
Autor: Cieślik M., Mertas A., Jaegermann Z., Michałowski S., Owczarek A., Król W., Cieślik T.
Oddział: Centrala

Czasopismo: Poradnik dla projektujących i budujących z bet. komórkowego 2012,13, 10-17
Tytuł: Właściwości autoklawizowanego betonu komórkowego (ABK) w świetle aktualnych wyników badań ICiMB – Centrum Badań Betonów  CEBET i Instytutu Techniki Budowlanej.
Autor: Zapotoczna-Sytek G., Górska B.
Oddział: Centrala

Czasopismo: Prace Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych 2012,9, 136-147
Tytuł: Magazynowanie energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł ekologicznych.
Autor: Witek A., Osuchowski M., Perkowski K., Witosławska I.
Oddział: Centrala
Czasopismo: Prace Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych 2012,9, 78-88
Tytuł: Wykorzystanie odpadów komunalnych do wytwarzania katalizatorów ceramicznych.
Autor: Jakubiuk T., Łosiewicz A., Taźbierski P.
Oddział: Centrala
Czasopismo: Prace Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych 2012,11,146-158
Tytuł: Utylizacja odpadów zawierających azbest metodą topienia w piecu łukowo-oporowym.
Autor: Mróz H., Witek J., Barański J., Brach J.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie
Czasopismo: Prace Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych 2012,11,54-65
Tytuł: Program FactSage — nowe narzędzie w pracach nad doborem wyłożeń ogniotrwałych urządzeń cieplnych.
Autor: Czechowski J., Majchrowicz I., Malinowska T.
Oddział Materiałów Ogniotrwałych w Gliwicach
Czasopismo: Prace Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych 2012,11,145-148
Tytuł: Utylizacja odpadów zawierających azbest metodą topienia w piecu łukowo-oporowym.
Autor: Barański J., Witek J.
Oddział Materiałów Ogniotrwałych w Gliwicach
Czasopismo: Prace Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych 2012,9,55-64
Tytuł: Składnik drugorzędny w składzie cementu a wskaźnik aktywności popiołu lotnego.
Autor: Giergiczny E., Rajczyk K.
Oddział Inżynierii Procesowej Materiałów Budowlanych w Opolu
Czasopismo: Prace Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych 2012,11,125-135
Tytuł: Wymagania najlepszych dostępnych technik (BAT) dla współspalania odpadów w przemyśle cementowym.
Autor: Sładeczek F.
Oddział Inżynierii Procesowej Materiałów Budowlanych w Opolu
Czasopismo: Prace Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych 2012,11,30-38
Tytuł: Rtęć w układzie pieca cementowego.
Autor: Głodek E., Sładeczek F.
Oddział Inżynierii Procesowej Materiałów Budowlanych w Opolu
Czasopismo: Prace Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych 2012,9,89-101
Tytuł: Odpady denne z kotłów fluidalnych – charakterystyka fizykochemiczna, ocena zagrożenia dla środowiska i możliwości zagospodarowania w produkcji klinkieru.
Autor: Janecka L., Siemiątkowski G.
Oddział Inżynierii Procesowej Materiałów Budowlanych w Opolu
Czasopismo: Prace Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych 2012,9,102-112
Tytuł: Identyfikacja źródeł uwolnień zanieczyszczeń raportowanych w rejestrze PRTR dla instalacji do wytwarzania produktów ceramicznych i materiałów budowlanych.
Autor: Kiprian K.
Oddział Inżynierii Procesowej Materiałów Budowlanych w Opolu
Czasopismo: Prace Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych 2012,9,113-124
Tytuł: Wybrane zagadnienia mielenia materiałów w pionowych młynach rolkowo-misowych.
Autor: Mateuszuk S.
Oddział Inżynierii Procesowej Materiałów Budowlanych w Opolu
Czasopismo: Prace Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych 2012,9,125-135
Tytuł: Techniki przetwarzania odpadów ze szczególnym uwzględnieniem osadów ściekowych.
Autor: Bożym M., Nolepa A.
Oddział Inżynierii Procesowej Materiałów Budowlanych w Opolu
Czasopismo: Prace Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych 2012,11,76-87
Tytuł: Przystosowanie Laserowego Analizatora Uziarnienia LAU-11 do pomiarów wielkości PM10 i PM2,5.
Autor: Adamczyk Z., Paprotny W.
Oddział Inżynierii Procesowej Materiałów Budowlanych w Opolu
Czasopismo: Prace Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych 2012,11,88-100
Tytuł: Wpływ zwiększonej ilości biomasy w paliwie na jakość powstających popiołów lotnych.
Autor: Giergiczny E., Jarocka A., Płachetka K., Rajczyk K.
Oddział Inżynierii Procesowej Materiałów Budowlanych w Opolu
Czasopismo: Prace Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych 2012,9,148-155
Tytuł: Popioły lotne dla drogownictwa w świetle aktualnych wymagań normowych.
Autor: Rolka G., Ślęzak E.
Oddział Inżynierii Procesowej Materiałów Budowlanych w Opolu
Czasopismo: Prace Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych 2012,9,156-170
Tytuł: Wykorzystanie spektroskopii FTIR do pomiaru uwolnień do powietrza wybranych zanieczyszczeń z rekomendowanej listy PRTR dla przemysłu mineralnego.
Autor: Kościanowski T., Skotnicki P.
Oddział Inżynierii Procesowej Materiałów Budowlanych w Opolu
Czasopismo: Prace Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych 2012,11,66-75
Tytuł: Aktywność wapiennych popiołów lotnych z Elektrowni "Bełchatów" jako składnika cementów powszechnego użytku.
Autor: Ostrowski M., Gawlicki M.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

Czasopismo: Prace Instytutu Elektrotechniki 2012,256, 237-249
Tytuł: Aktywacja pigmentów ceramicznych za pomocą promieniowania laserowego.
Autor: Chmielewska D., Szamałek K., Sarzyński A., Gebel R., Marczak J., Olszyna A., Strzelec M.,
Oddział: Centrala
Czasopismo: Prace Instytutu Elektrotechniki 2012,256, 319-338
Tytuł: Laserowe nanoszenie mineralnych warstw barwnych na podłoża ceramiczne.
Autor: Chmielewska D., Szamałek K., Sarzyński A., Marczak J., Olszyna A., Strzelec M.
Oddział: Centrala

Czasopismo: Przegląd Budowlany 2012,7-8, 39-42
Tytuł: Naturalna promieniotwórczość wyrobów budowlanych, w tym autoklawizowanego betonu komórkowego.
Autor: Zapotoczna-Sytek G., Mamont-Cieśla K., Rybarczyk T.
Oddział: Centrala
Czasopismo: Przegląd Budowlany 2012,6,30-32
Tytuł: Przyczyny powstawania odprysków na elewacjach.
Autor: Drożdż W., Garbacik A., Ostrowski M.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie
Czasopismo: Przegląd Budowlany, 2012,6,30-32
Tytuł: Przyczyny powstawania odprysku na elewacjach
Autor: Ostrowski M., Garbacik A., Drożdż K.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

Czasopismo: Studia Komitetu Przestrzennego Zagospodarowania Kraju PAN CXLII, 39-45
Tytuł: Ochrona niezagospodarowanych złóż kopalin.
Autor: Szamałek K.
Oddział: Centrala

Czasopismo: Szkło i Ceramika 2012,1, 10-18
Tytuł: 60 lat autoklawizowanego betonu komórkowego w Polsce.
Autor: Zapotoczna-Sytek G.
Oddział: Centrala
Czasopismo: Szkło i Ceramika 2012,3, 18-20
Tytuł: Reakcja na ogień autoklawizowanego betonu komórkowego – metodyka badań i ocena.
Autor: Górska B.
Oddział: Centrala
Czasopismo: Szkło i Ceramika 2012,1, 34-41
Tytuł: Materiały ceramiczne dla protetyki stomatologicznej - wstępne próby barwienia ceramiki cyrkonowej.
Autor: Jaegermann Z., Strachowski T., Michałowski S., Michalik R.
Oddział: Centrala
Czasopismo: Szkło i Ceramika 2012,4, 28-33
Tytuł: Otrzymywanie i właściwości nanoproszków tlenku cynku. Część I: Przegląd metody syntezy.
Autor: Strachowski T.
Czasopismo: Szkło i Ceramika 2012,5, 18-24
Tytuł: Otrzymywanie i właściwości nanoproszków tlenku cynku. Część II: Otrzymywanie i zastosowanie nano tlenku cynku domieszkowanego jonami Mn+2 oraz Co+2.
Autor: Strachowski T.
Oddział: Centrala
Czasopismo: Szkło i Ceramika 2012,6, 24-29
Tytuł: Otrzymywanie i właściwości nanoproszków tlenku cynku. Część III: Hydrotermalna synteza nano tlenku cynku domieszkowanego jonami Al+3.
Autor: Strachowski T.
Oddział: Centrala
Czasopismo: Szkło i Ceramika 2012,4, 17-22
Tytuł: Określenie niepewności pomiaru składu chemicznego metodą fluorescencji rentgenowskiej XRF dla aplikacji WROXi.
Autor: Witek A., Osuchowski M., Perkowski K., Witosławska I.
Oddział: Centrala
Czasopismo: Szkło i Ceramika 2012,5, 2-6
Tytuł: Ocena możliwości wytwarzania propantu ceramicznego metodą "granulowanie-spiekanie".
Autor: Szamałek k., Bylina P., Dziubak C.
Oddział: Centrala
Czasopismo: Szkło i Ceramika 2012,5, 7-9
Tytuł: Oczekiwania przemysłu- możliwości nauki.
Autor: Szamałek K.
Oddział: Centrala
Czasopismo: Szkło i Ceramika 2012,6,20-23
Tytuł: Płytki ceramiczne stosowane w badaniach zapraw klejowych a miarodajność wyników.
Autor: Gnoiński M., Niziurska M., Wieczorek M.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie
Czasopismo: Szkło i Ceramika 2012,6,10-14
Tytuł: Rozwiązania uzdatniania popiołów lotnych wapiennych pod kątem wykorzystania jako składnika cementu.
Autor: Garbacik A., Pałka E., Pichniarczyk P.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie
Czasopismo: Szkło i Ceramika 2012,3,21-25
Tytuł: Uwarunkowania formalne i technologiczne produkcji cementów z dodatkiem popiołu lotnego wapiennego.
Autor: Baran T., Garbacik A., Pichniarczyk P.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie
Czasopismo: Szkło i Ceramika 2012,3,12-17
Tytuł: Wpływ metylocelulozy na mikrostrukturę zapraw gipsowych i cementowych.
Autor: Niziurska M., Nosal K., Pichniarczyk P., Wieczorek M.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie
Czasopismo: Szkło i Ceramika 2012,6,15-19
Tytuł: Wpływ zwiększonej zawartości surowców zastępczych na fazę gazową w procesie topienia masy szklanej.
Autor: Kuśnierz A.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie
Czasopismo: Szkło i Ceramika 2012,1,27-33
Tytuł: Przemysł ceramiczny w Europie — przygotowania do nowych wyzwań do 2050 roku.
Autor: Czechowski J., Pawełek A.
Oddział Materiałów Ogniotrwałych w Gliwicach
Czasopismo: Szkło i Ceramika 2012,6,30-34
Tytuł: Wpływ lepkości osnowy na rozpływ i zjawisko sedymentacji w samolejnych betonach ogniotrwałych.
Autor: Majchrowicz I.
Oddział Materiałów Ogniotrwałych w Gliwicach
Czasopismo: Szkło i Ceramika 2012,6,36
Tytuł: Badanie rezystancji materiałów ceramicznych zawierających grafit.
Autor: Przybyła M.
Oddział Materiałów Ogniotrwałych w Gliwicach

Czasopismo: Zielony Sztandar 2012,18-19, 12-13
Tytuł: Realizacja energooszczędnych domów z nowoczesnego betonu komórkowego.
Autor: Zapotoczna-Sytek G., Rybarczyk T., Gajownik R.
Oddział: Centrala

 

Czasopisma zagraniczne

Czasopismo: Archives of Metallurgy and Materials, 2012,1,311-317
Tytuł: Methods of Eliminating the Phenomenon of Ladle Nozzle Clogging
Autor: Czechowski J., Pawełek A.
Oddział Materiałów Ogniotrwałych w Gliwicach

Czasopismo: Bioceramics Key Engineering Materials 2012, (493-494) 23, 108-113
Tytuł: In vitro Studies of Antibacterial Activity of Bioglasses Releasing Ag+.
Autor: Ciołek L., Karaś J., Olszyna A., Zaczyńska E., Czarny A., Żywiecka B., Szamałek K.
Oddział: Centrala
Czasopismo: Bioceramics Key Engineering Materials 2012, (493-494) 23, 375-380
Tytuł: Antibacterial Activity in vitro of the Developed Glass Ionomer Cements
Autor: Karaś J., Olszyna A., Zaczyńska E., Czarny A., Szamałek K.
Oddział: Centrala

Czasopismo: Clay Minerals 2012,47, 401-417
Tytuł: The effect of hydrochemical conditions and pH of the environment on phyllosilicate transformations inj the weathering zone of pyrite-bearing schists in Wieściszowice (SW Poland).
Autor: Uzarewicz Ł., Śegvić B., Michalik M., Bylina P.
Oddział: Centrala

Czasopismo: Journal of Nanoscience and Nanotechnology 2012,12, 8920-8928
Tytuł: Viscosity of suspensions of Yttrium Oxide (Y2O3) nanopowder in ethyl alcohol.
Autor: Żyła G., Cholewa M., Witek A., Plog J., Lehmann V., Oether T., Gross D.
Oddział: Centrala

Czasopismo: Journal of Thermal Analysis and Calorimetry 2012,109,763-766
Tytuł: Significance of crystalochemical factors in Chemical reactions into structure of solids.
Autor: Stoch L.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie
Czasopismo: Journal of Thermal Analysis and Calorimetry, 2012,109,529-535
Tytuł: Calorimetry and other methods in the studies of expansive cement hydrating mixtures
Autor: Nocuń-Wczelik W., Bochenek A., Migdał M.
Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

Czasopismo: Nanoscale Research Letters 2012,7,412
Tytuł: Dependence of viscosity of suspensions of ceramic nanopowders in ethyl alcohol on concentration and temperature.
Autor: Żyła G., Cholewa M., Witek A.
Oddział: Centrala

Czasopismo: Physica Status Solidi A-Applications and Materials Science, 2012,1-16/ DOI 110.1002/pssa.201228217
Tytuł: Structural stratification of Sr 1-xCaxRuo3 thin films: Influence of aging process
Autor: Młynarczyk M., Szot K., Poppe U., Breuer U., Mi S.,Psiuk B., Gorlich E., Tomala K.,Waser R.
Oddział Materiałów Ogniotrwałych w Gliwicach

Czasopismo: Solid State Phenomena 2012,191, 57-66
Tytuł: Fabrication of ceramic-metal composites with percolation of phases using GPI.
Autor: Boczkowska A., Chabera p., Dolata A., Dyzia M., Kozera R., Oziębło A.
Oddział: Centrala

 

 

 

CZASOPISMA:

 

sic logo1 logo cwb

 

GALERIA SZKŁA:

 

logo lipowa3

ZOBACZ NAS:

 

fb v    twitter v

 

Youtube

 

NAJBLIŻSZE SEMINARIUM:

 W związku z wprowadzeniem stanu epidemii związanej z COVID-19 z przykorścią informujemy, że wszystkie seminaria zostały wstrzymane do odwołania

 

REALIZOWANE PROJEKTY:

 

glass

 

logo flot min


 

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone ICiMB 2013