E2BEBIS

Zaproszenie do wyrażenia zainteresowania uczestnictwem w wizycie edukacyjnej (study tour) dla profesjonalnych dziennikarzy i publicystów


Niniejszy dokument określa sposoby i warunki wyboru dziennikarzy

pochodzących z krajowych/regionalnych organizacji przekazu informacji (gazeta, magazyn, strona internetowa, radio, telewizja), którzy zostaną zaproszeni na wyjazd edukacyjny do Austrii w maju 2014, organizowanym w ramach projektu E2BEBIS finansowanego z programu Europy Centralnej w celu promocji i waloryzacji technologii produkcji biowęgla (biocharu).

 

1) Cel wizyty:

Identyfikacja publicystów i profesjonalnych dziennikarzy w regionalnych/krajowych organizacjach przekazu informacji celem zaproszenia na wyjazd edukacyjny do Austrii do zakładu produkującego biochar w Riedlingsdorf funkcjonującego w ramach Stowarzyszenia „Sonnenerde”, który potrwa 2 dni /1 noc (aneks numer 1 – program spotkania).
Wizyta jest częścią inicjatywy projektowej E2BEBIS w ramach programu Europy Centralnej (aneks numer 2 – prezentacja projektu). Rekrutacja jest przeprowadzana przez Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych – Oddział Inżynierii Procesowej Materiałów Budowlanych w Opolu.

 

2) Organizator zapewnia:

  • zakwaterowanie i wyżywienie w Riedlingsdorf lub innych pobliskich miastach,
  • transport,
  • opiekę podczas całego wyjazdu,
  • asystę na miejscu i w czasie podróży uwzględniającą dostarczenie dokumentacji z informacjami i użytecznymi materiałami niezbędnymi do napisania artykułów lub tworzenia filmów,
  • dostawę folderów prasowych.

Żadne inne wynagrodzenia lub ubezpieczenia nie są przewidziane.

 

3) Wymagania/kwalifikacje:

Dziennikarze muszą spełniać poniższe wymagania:

a) rejestracja dziennikarza/publicysty (legitymacja prasowa lub inny równoważny dokument),
b) trwały i bieżący kontakt z co najmniej  jedną regionalną/krajową gazetą,
c) doświadczenie w obszarze tematycznym związanym ze środowiskiem/rolnictwem/energią odnawialną,
d) znajomość języka angielskiego,
e) gazeta (magazyn/strona internetowa/telewizja) musi działać w obszarze szczególnej uwagi związanej z kwestiami ochrony środowiska.

 

4) Kryteria wyboru:

W przypadku dużej liczby dziennikarzy spełniających wskazane wymagania na podstawie dostarczonych dokumentów i przynależących do zainteresowanych gazet – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych Oddział Inżynierii Procesowej Materiałów Budowlanych w Opolu zastrzega sobie prawo do podjęcia dalszej wewnętrznej procedury wyboru bazującej na dostarczonych informacjach.

 

5) Wymagane dokumenty:

Wyrażenie zainteresowania (aneks numer 3) powinien być bezpośrednio dostarczony do siedziby Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych – Oddziału Inżynierii Procesowej Materiałów Budowlanych w Opolu na adres: ul. Oświęcimska 21, 45-641 Opole lub na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. w terminie do 30.04.2014 r.


Do opisanego powyżej oświadczenie, kompletnego i podpisanego należy dołączyć:

a) kserokopię ważnego dokumentu potwierdzającego tożsamość osoby podpisującej oświadczenie oraz
b) życiorys zawodowy w europejskim formacie.

 

6) Wyniki i dalsze informacje:

Ogłoszenie wyników zostanie opublikowane na naszej stronie internetowej www.icimb.pl/opole/.
W sprawie dodatkowych informacji lub wyjaśnień proszę o kontakt z Patrykiem Weisser pod numerem telefonu 774563201 wew. 360 lub na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Do pobrania:

 

Zaproszenie do uczestnictwa w wizycie edukacyjnej w Austrii


Aneks 3 study tour


 

 

POLECAMY:

 

CO2

 

Chromatograf

 

AT4

 

Urządzenia

 

Prace ICiMB

 

PORTALE TEMATYCZNE:

Healthair

Gekon

E2BEBIS

OSZ

Kompostowanie

OZE

PRTR

EBO

Opolska Platforma Innowacyjna

Wszystkie prawa zastrzeżone ICiMB 2014