ADAPTOWANIE ROZWIĄZAŃ ORAZ OPRACOWANIE WSPÓLNEJ METODYKI POBORU PRÓB I OZNACZEŃ W ZAKRESIE PCDD/PCDF I INNYCH ZANIECZYSZCZEŃ ORGANICZNYCH Z REKOMENDOWANEJ LISTY PRTR Projekt realizowany był przez Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych Oddział Inżynierii Procesowej Materiałów Budowlanych w Opolu w partnerstwie z Zdravotní ústav Se sídlem v Ostravě w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VIII. Regionalne Kadry Gospodarki Działanie 8.2. Transfer Wiedzy Poddziałanie 8.2.1 Wsparcie dla współpracy sfery nauki i przedsiębiorstw (Nr umowy: POKL.08.02.01-16-001/10). Celem projektu była wymiana informacji i transfer wiedzy poprzez adaptowanie przez Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych rozwiązań naukowych wypracowanych przez Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě w zakresie wymogów metodyki poboru prób do oznaczeń ustalonych związków organicznych oraz opracowanie wspólnej metodyki poboru i oznaczeń zanieczyszczeń organicznych z listy PRTR w różnego rodzaju instalacjach przemysłowych. W wyniku realizacji projektu:
Wszystkie efekty projektu zostały zebrane w Raporcie końcowym, którego wersja elektroniczna dostępna jest poniżej.
RAPORT KOŃCOWY, do pobrania (*.pdf)
Wszystkim uczestnikom projektu dziękujemy za wytrwałość i chęć uczestniczenia. Mamy nadzieję, że udział w tym przedsięwzięciu przyczynił się nie tylko do zdobycia nowej wiedzy i kwalifikacji, ale był również ciekawym i ważnym doświadczeniem życiowym. Już dziś zapraszamy do udziału w kolejnym projekcie pn. „Opolska Strefa Zeroemisyjna – model synergii przedsiębiorstw”, w ramach którego jesienią br. zaplanowany jest wyjazd studyjny do niemieckiego zero emisyjnego parku przemysłowego.
Więcej informacji w Biurze Projektu oraz pod adresem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. |