Strona główna Projekty Celowe CŁ

WYDARZENIA:

 

VIII edycja Konferencji dla producentów chemii budowlanej pod nową nazwą: Ł2B czyli Łukasiewicz to Business / Building Chemistry 10-12 stycznia 2022 r.

 

więcej informacji...

15 czerwca 1931 roku aktem notarialnym zawartym w Warszawie powołano do życia spółkę, która założyła w Krakowie przy ulicy Lipowej hutę szkła – „Krakowską Hutę Szkła, L. Bąkowski, D.Chazan i S-ka”.

 

więcej informacji...

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych jako jedna z czterech jednostek w kraju otrzymała dofinansowanie na realizację projektu...

 

więcej informacji...

W dniu 21.06.2021 Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych wydał pierwszy Certyfikat Czystości Mikrobiologicznej dla producenta chemii budowlanej TERMO ORGANIKA Sp. z o.o., obejmujący swoim zakresem Zakład Produkcyjny w Pyrzycach.

 

więcej informacji...

Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego gościem Łukasiewicz - Instytutu Ceramiki Materiałów Budowlanych

 

więcej informacji...

Nowy projekt Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych, którego kierownikiem jest dr. inż. Magdalena Gizowska dotyczy opracowania ceramicznych i kompozytowych komór spalania dla przemysłu lotniczego w tym do rakiet kosmicznych!

 

więcej informacji...

Lider projektu czyli Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych we współpracy z Małopolską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A.


więcej informacji...

Blisko 400 dodatkowych ofert dla biznesu na badania, produkty i usługi, nowi klienci, wyższy zysk i przychody z komercjalizacji, a także ukierunkowana na strategiczne obszary praca 4500 naukowców i inżynierów.

więcej informacji...

Mamy PATENT na badanie siły wiązania zapraw w różnych temperaturach pracy i pod obciążeniem

 

więcej informacji...

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne seminarium dot. zanieczyszczeń środowiska, które odbędzie się 28.04.2021 online.

 

więcej informacji...

Wprowadzasz nowy produkt na rynek? Nie wiesz od czego zacząć? Jakie są wymagania prawne? To seminarium jest dla Ciebie!

 

więcej informacji...

Zakład Inżynierii Procesowej i Środowiska zajmuje się opracowywaniem Deklaracji Środowiskowych EPD III typu dla wyrobów budowlanych w oparciu o obowiązujące normy europejskie.* Dysponujemy specjalistycznym oprogramowaniem służącym do wykonywania oceny cyklu życia produktu

więcej informacji...

W ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji organizowanego przez Województwo Małopolskie Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych oraz Małopolskie Centrum Budownictwa Energooszczędnego Politechniki Krakowskiej Organizuje Warsztaty

 

więcej informacji...

Łukasiewicz - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych uzyskał akredytacje i notyfikację na badania izolacyjności akustycznej od dźwięków powietrznych wg PN-EN ISO 10140-2:2011 “Akustyka. Pomiar laboratoryjny izolacyjności akustycznej elementów budowlanych.

 

więcej informacji...

Zachęcamy do udziału w XXVII Sympozjum Naukowo-Technicznym KRUSZYWA CEMENT WAPNO 2020, które odbędzie się w dniach 5-6 listopada 2020 r. w Kielcach.

 

więcej informacji...

30 lipca 2020 roku w Krakowie odbyło się posiedzenie Rady Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych.

 

więcej informacji...

Czy wiecie, że działalność Łukasiewicz – Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych obejmuje cały proces technologiczno-produkcyjny budowy nieruchomości? Zapraszamy na wycieczkę po naszym instytutowym domu!

więcej informacji...

Polskie Powroty 2020. Edycja COVID-19 - nabór wniosków w programie skierowany jest do instytucji planujących zatrudnienie naukowców, których badania mogą przełożyć się na poszerzenie wiedzy i rozwiązanie istotnych problemów związanych z epidemią COVID- 19 i jej konsekwencjami

 

więcej informacji...

Wpływ pandemii COVID-19 na przemysł materiałów budowlanych oraz obecną i przyszłą sytuację gospodarki Polski, były tematem najważniejszych rozważań konferencji, która odbyła się dnia 29 czerwca 2020 roku w Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytucie Ceramiki i Materiałów Budowlanych.

 

więcej informacji...

Miło Nam poinformować, iż Członkowie Stowarzyszenia Producentów Cementu na czele z przewodniczącym Panem Krzysztofem Kieresem, podjęli decyzję o zaproszeniu Pana dr. hab. inż. Pawła Pichniarczyka

więcej informacji...

Nieco inni niż zazwyczaj, grubsi o połowę... Zachęcamy do lektury pierwszego wydania SiC w postaci KWARTALNIKA!

więcej informacji...

W dniu 1 urodzin Sieci Badawczej Łukasiewicz składamy życzenia wszystkiego innowacyjnego i samych sukcesów badawczych! Łukasiewicz to wspaniali ludzi! W tym trudnym czasie nie poddawajmy się i dużo zdrowia!

więcej informacji...

Z dniem 1.04.2020 r. Prezes Centrum Łukasiewicz Piotr Dardziński powołał Panią dr inż. Małgorzatę Niziurską na  stanowisko Zastępcy Dyrektora ds. Badań i Rozwoju Sieci Badawczej  Łukasiewicz – Instytutu ceramiki i Materiałów Budowlanych oraz Panią dr inż. Agnieszkę Szopę

więcej informacji...

Miło jest nam poinformować że ŁUKASIEWICZ- Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych Oddział Ceramiki i Betonów w Warszawie, w dniach 19-20.02.2020 r. otrzymał pozytwyną decyzję o przyznaniu przez Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej dwóch patentów.

 

więcej informacji...

Zapraszamy Państwa do składania ofert na otwarty nabór na Partnera zainteresowanego wspólną realizacją Projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

więcej informacji...

Dr inż. Zdzisław Naziemiec otrzymał tytuł Doktora Habilitowanego uchwałą Rady Dyscypliny Inżynierii Środowiska, Górnictwa i Energetyki Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie z dnia 27 stycznia 2020 roku.

więcej informacji...

Od 1 kwietnia 2019 r. Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych wraz z 35 innymi, zlokalizowanymi w całej Polsce, tworzy trzecią co do wielkości organizację R&D w Europie. Z ośmioma tysiącami pracowników oraz ponad 1.3 mld przychodów generowanych ze sprzedaży technologii, produktów i usług Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ zwiększa szanse swoich Klientów na międzynarodowe granty i pozyskiwanie partnerów gospodarczych.

więcej informacji...

17 lutego 2020 roku w Oddziale Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie odbyło się posiedzenie Rady Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych.

więcej informacji...

12 lutego 2020 roku w krakowskim Oddziale Szkła i Materiałów Budowlanych odbędzie się posiedzenie Rady Technicznej Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń

więcej informacji...

Oddział Ceramiki i Betonów w Warszawie zaprasza serdecznie do udziału w Seminarium pt. "Zastosowanie technik analizy termicznej do badania materiałów ceramicznych i budowlanych", organizowanym we współpracy z firmą NETZSCH

 

więcej informacji...

9 grudnia 2019 r. odbyło się inauguracyjne posiedzenie nowej Rady Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych w kadencji 2020-2023.

więcej informacji...

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że wykonawcy projektu GlassPoPep - „Wielofunkcyjny materiał kompozytowy o właściwościach przeciwdrobnoustrojowych i pro-regeneracyjnych do odbudowy tkanki kostnej” odebrali  Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju 2019


więcej informacji...

Zapraszamy specjalistów branży szklarskiej, okiennej i fasadowej oraz architektów i projektantów na XXXV edycję Konferencji Technicznej Szkło budowlane.

więcej informacji...

Komisja Wyborcza powołana Zarządzeniem Nr 20 Dyrektora LUKASIEWICZ - Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych z dnia 15 października 2019 roku z póżn. zm. w składzie:

więcej informacji...

19 października 2019 r. w Krakowie odbyły się główne uroczystości z okazji Jubileuszu 100-lecia AGH.

 

więcej informacji...

Miło nam poinformować, że podczas obchodów jubileuszu 70-lecia Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki, Rada Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH odznaczyła Pana Dyrektora Pawła Pichniarczyka honorowym wyróżnieniem „KERAMOS”

 

więcej informacji...

Nasz wieloletni partner biznesowy, jeden z największych polskich producentów płytek ceramicznych Ceramika Paradyż świętuje Jubileusz 30-lecia założenia firmy. Gratulujemy!

 

więcej informacji...

W dniach 8-10 października 2019 roku w Sopocie odbyła się XXVI Międzynarodowa Konferencja POPIOŁY z ENERGETYKI. Wydarzenie to, jest istotne dla energetyki węglowej jak i sektora gospodarczego wykorzystania ups-ów w gospodarce

 

więcej informacji...

ŁUKASIEWICZ - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych objął honorowym patronatem najbardziej znane branżowe wydarzenie - XXVI Sympozjum „KRUSZYWA CEMENT WAPNO”,

 

więcej informacji...

W dniach 1-3 października 2019 roku odbyło się w Poznaniu Innovatorium Łukasiewicza  – autorski koncept sprzedaży innowacyjnych projektów. Blisko 500 przedsiębior­ców, inżynierów i naukowców podczas kilkudziesięciu spotkań i negocjacji szukało okazji do zrobienia wspólnego biznesu

 

więcej informacji...

„W pogoni za kolorem. Szkła Jerzego Słuczan–Orkusza” to wystawa organizowana przez Sieć Badawczą ŁUKASIEWICZ - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych, Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie oraz Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Stanowi zwieńczenie projektu badawczo-wystawienniczego z zakresu historii polskiego wzornictwa XX w.

 

więcej informacji...

W dniach  27-30 sierpnia 2019 r. w Rzymie miała miejsce cykliczna konferencja pt. „5th Central and Eastern European Conference on Thermal Analysis and Calorimetry” (CEEC-TAC5) i „14th Mediterranean Conference on Calorimetry and Thermal Analysis” (Medicta2019)

 

więcej informacji...

Gdy powiemy „kolor”, większość z nas pomyśli o tęczy, farbach, palecie malarskiej, niektórzy powrócą myślą ku kolorowi ostatnio widzianemu albo ulubionemu. Lubimy żywe, kolorowe akcenty. Dlaczego? Bo przykuwają wzrok, są miłą odskocznią od szarości i jednostajności, co w naszym klimacie ważne jest zwłaszcza zimą.

 

więcej informacji...

Elementy wyposażenia kuchni i łazienek, czyli w zasadzie najważniejszych pomieszczeń w naszych domach, określane ogólnie mianem ceramiki sanitarnej wykonywane są z mieszaniny glin i uszlachetniaczy, formowanych ręcznie lub mechanicznie, pokrywanych farbami, angobami czy szkliwem i utrwalane w procesie wypalania.

 

więcej informacji...

Całe wieki zajęło medykom i lekarzom opracowanie sposobów ekstrakcji i amputacji, dzięki którym pacjenci nie tylko przeżywali, ale przestawali cierpieć. Dalszy rozwój medycyny przyniósł wynalazki protez i wypełnień.

więcej informacji...

Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych, Oddział Inżynierii Materiałowej, Procesowej i Środowiska w Opolu zorganizował w Szczyrku w dniach 9–11 września IX konferencję naukową „Energia i Środowisko w technologiach materiałów budowlanych, ceramicznych, szklarskich i ogniotrwałych”

 

więcej informacji...

W dniach  18-21 czerwca 2019 r. w Budapeszcie odbyła się 2nd Conference (2nd JTACC+V4 2019), to drugie z cyklu wydarzenie poświęcone tematyce analizy termicznej.

więcej informacji...

Miło nam poinformować, że na podstawie § 3 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 kwietnia 2002 r w sprawie ustanowienia odznaki honorowej „Za zasługi dla budownictwa” Pan Dyrektor dr hab. Paweł Pichniarczyk

 

więcej informacji...

W dniu 18 czerwca 2019 roku została podpisana umowa o współpracy badawczo-rozwojowej z Grupą Azoty S.A.

 

więcej informacji...

14 czerwca 2019 r. w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego odbyło się uroczyste zakończenie trzeciej edycji TopMinds 2019.

 

więcej informacji...

Zakończyła się 29. edycja konkursu Teraz Polska. Spośród nadesłanych prawie 100 zgłoszeń 13 produktów, 7 usług i 3 innowacje zdobyły Godło „Teraz Polska”.

 

więcej informacji...

W celu rozwoju współpracy międzynarodowej 29-30 maja 2019 roku odbyło się spotkanie z przedstawicielami instytutu badawczego BELNIIS. Gościliśmy Pana Vitceslava Konkov Zastępcę Dyrektora Generalnego

 

więcej informacji...

W dniach 15–17.05.2019 r. odbyła się w Krakowie siódma edycja International Seminar on Modern Polymeric Materials for Environmental Applications (MPM2019) organizowana przez Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej.

 

więcej informacji...

9 maja 2019 r. odbyła się VI Międzynarodowa Konferencja ETICS, najważniejsze, doroczne spotkanie polskiej branży ociepleń. Uczestnicy debatowali na temat bezpieczeństwa pożarowego ocieplonych elewacji, metod badawczych, certyfikacji i kontroli systemów ociepleń (ETICS)

więcej informacji...

W dniu 20 maja 2019r. w Opolskim Oddziale Inżynierii ‎Materiałowej, Procesowej i Środowiska Sieci Badawczej ŁUKASIEWICZ - Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych gościła delegacja chińskiego potentata w budowie i modernizacji cementowni firmy Nanjing Kisen

więcej informacji...

Europejska Organizacja ds. Oceny Technicznej (EOTA) poszukuje osoby na stanowisko asystenta technicznego w Sekretariacie w Brukseli.

więcej informacji...

16.04.2019r. zostały ogłoszone wyniki konkursu TEAM-NET organizowanego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej. Program ten dedykowany jest jednostkom naukowym, który oferuje finansowanie na interdyscyplinarne badania naukowe.

 

więcej informacji...

PROJEKTY FINANSOWANE ZE ŚRODKÓW DOTACJI CELOWEJ CENTRUM ŁUKASIEWICZ

 

godlo flaga 

 

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych realizuje aktualnie projekty finansowane z Dotacji Celowej Centrum Łukasiewicz przyznawanej
przez Prezesa Centrum Sieci Badawczej Łukasiewicz.

 

Tytuł Projektu: „Niskoemisyjne betony z kruszywem naturalnym oraz z kruszywem z recyklingu” (akronim: EKOBETON)

 • Wartość projektu: 1 004 001,00 zł
 • Wartość dofinansowania:  702 800,00 zł
 • Okres realizacji: 01.06.2021 – 29.12.2023

Skład konsorcjum:

 • Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych
 • Łukasiewicz – Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego

Streszczenie Projektu:


Kierunki rozwoju technologii produkcji cementu i betonu uwzględniają obecnie konieczność ograniczenia emisji CO2 z procesów produkcyjnych. Wynika to z wymagań wprowadzonych Dyrektywą 2006/12/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 5 kwietnia 2006 r. w sprawie odpadów. Problem jest szczególnie ważny dla przemysłu cementowego, jednego z najbardziej emisyjnych gałęzi gospodarki. Nakładane są na producentów cementu tzw. limity emisji CO2 do atmosfery, których przekroczenie wiąże się z płaceniem kar. Budownictwo i użytkowanie budynków w Polsce, podobnie jak w całej UE odpowiada za około połowę wszystkich wydobywanych surowców i zużycia energii Podejmowane są rozwiązania zmniejszenia emisji CO2 przez przemysł budowlany w procesie produkcji cementu i betonu. Obecnie głównym kierunkiem jest rozwój produkcji cementów wieloskładnikowych, które uwzględnia zastąpienie wysokoemisyjnego klinkieru portlandzkiego nieklinkierowymi składnikami mineralnymi, a następnie zastosowanie ich w produkcji betonów. Niniejszy projekt stanowił będzie opracowanie technologii wytwarzania niskoemisyjnego betonu konstrukcyjnego klasy od C 25/30 do C 50/60 o niskiej zawartości klinkieru portlandzkiego z wykorzystaniem odpowiednio aktywowanych mechanicznie dodatków mineralnych pochodzących z procesów poprzemysłowych: mielonego granulowanego żużla wielkopiecowego i popiołu lotnego krzemionkowego.  
 
Planowane efekty realizacji projektu badawczego i ich znaczenie dla realizacji celu działalności Sieci:


Produkcja betonów niskoemisyjnych wiąże się z dużym wykorzystaniem surowców z odzysku, poprzez zagospodarowanie odpadów przemysłowych; popiołów lotnych i granulowanych żużli wielkopiecowych. Efektem będzie produkt budowlany o bardzo dobrych właściwościach mechanicznych i zwiększonej trwałości w stosunku do tradycyjnego betonu. Korzystny efekt oddziaływania na środowisko naturalne uzyskany zostanie dzięki znacznemu ograniczeniu emisji CO2 do atmosfery, poprzez zastąpienie energochłonnego klinkieru portlandzkiego odpadowymi surowcami mineralnymi w składzie cementu i betonu. Produkcja betonu pochłania duże zasoby kruszyw naturalnych. Realizacja niniejszego projektu to także zmniejszenie tego efektu dzięki produkcji i zastosowaniu kruszyw z recyklingu, które zastąpią kruszywo naturalne oraz przyczynią się do wykorzystania ciężko utylizowanych odpadów ściekowych. Kruszywa z recyklingu będą miały również wpływ na niższą gęstość betonu, co zwiększy jego możliwości aplikacyjne, przede wszystkim w budownictwie modułowym.

 

Kierownik projektu:

 • dr inż. Tomasz Baran – tel.: 12 683 79 91,  691 929 277,
 • email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Tytuł projektu: „Elementy modułowe z autoklawizowanego betonu komórkowego o wysokiej izolacyjności cieplnej na bazie innowacyjnego kruszywa z surowców odpadowych” (akronim: GRANBET)

 • Wartość projektu: 1 448 750,00 zł
 • Wartość dofinansowania: 1 159 000,00 zł
 • Okres realizacji: 01.06.2021 – 31.05.2023

 

Skład konsorcjum:

 • Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych
 • Łukasiewicz – Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego

Streszczenie Projektu:


Projekt ma na celu opracowanie technologii wytwarzania prefabrykatów budowlanych wielkogabarytowych z wykorzystaniem kruszywa na bazie surowców odpadowych. Elementy z betonu komórkowego są zdecydowanie lżejsze od prefabrykatów z betonu zwykłego, co wpływa na ułatwienie prac budowlanych oraz generuje oszczędności w transporcie. Zdecydowaną przewagą ABK nad elementami modułowymi z betonu lekkiego kruszywowego jest zdolność do akumulacji ciepła dzięki czemu zapewnia się stały komfort cieplny mieszkańcom. W projekcie uwzględniono zastosowanie kruszyw pochodzących z przerobu odpadów z oczyszczalni ścieków, które mogą polepszyć przewodnictwo cieplne ABK oraz ograniczą eksploatację zasobów naturalnych. Kruszywo to stosowane do materiałów wiążących, pozwala na uzyskanie betonów lekkich (gęstość 1400-1600 kg/m3) o podwyższonym oporze cieplnym. Ponadto, dodatek fazy glino-krzemianowej do mieszanki betonowej może wpłynąć korzystnie na cechy mechaniczne i trwałość betonu komórkowego. Do chwili obecnej nie podjęto badań nad zastosowaniem kruszyw z surowców odpadowych do wytwarzania ABK. Izolacyjność cieplna ABK wpisuje się w dyrektywę 2010/31/WE Parlamentu Europejskiego tzw. Dyrektywę EPBD o budynkach o niemal zerowym zużyciu energii (U≤0,2W/[m*K] do 2021). Opracowanie technologii w zakresie budownictwa modułowego z ABK na bazie innowacyjnego kruszywa w zabudowie szeregowej jest szansą na wygodne i niedrogie mieszkanie w ramach Programu Mieszkanie +.

 

Kierownik projektu:

 • dr inż. Katarzyna Łaskawiec, tel.: 731 731 446,
 • email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Tytuł projektu: „Opracowanie metody wytwarzania farb ognioochronnych do zabezpieczania metalowych powierzchni konstrukcyjnych i powierzchni drewnianych w budownictwie modułowym”, (akronim: OGNIOFARBY)

 • Wartość projektu: 982 706,25 zł
 • Wartość dofinansowania: 687 894,38 zł
 • Okres realizacji: 01.07.2021 – 30.06.2023

Skład konsorcjum:

 • Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych
 • Łukasiewicz – Instytut Technologii Drewna

Streszczenie Projektu:


W budownictwie modułowym stal i drewno są materiałami konstrukcyjnymi. Aby spełnić wymagania stawiane budynkom, należy zapewnić bezpieczeństwo pożarowe. Istotna jest odporność ogniowa przegród, na co wpływ ma niewątpliwie zachowanie wobec ognia wszystkich elementów konstrukcyjnych, których wytrzymałość w trakcie pożaru decyduje o możliwości ewakuacji ludzi. Szczególnie ma to znaczenie w modułowym budownictwie przemysłowym gdzie konstrukcje nie są osłonięte materiałem ognioodpornym. Produkty do ochrony stali muszą opóźniać proces uszkodzenia konstrukcji, a zarazem same nie wpływać negatywnie na otoczenie. Aktualnie na rynku znajdują się farby ognioodporne tworzące w trakcie pożaru powłoki pęczniejące na skutek rozkładu termicznego stosowanych żywic. Towarzyszy temu efekt zadymienia i wydzielania się gazów utrudniający działanie służb ratowniczych i mający negatywny wpływ na środowisko. Projekt przewiduje zastąpienie zjawiska pęcznienia zjawiskiem obtapiania podłoża materiałem niepalnym. Rozwiązanie poza funkcją ochrony powierzchni ma za zadanie poprawić warunki działania w czasie akcji gaśniczej. Innowacyjność rozwiązania polega na opracowaniu składu farby, tak, aby zawierała minimalne ilości związków organicznych bazując głównie na surowcach mineralnych, z wykorzystaniem surowców wtórnych.

 

Kierownik projektu:

 • dr Arkadiusz Gąsiński, tel.: 602 057 057,
 • email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

 

 

 

CZASOPISMA:

 

sic logo1 logo cwb

 

GALERIA SZKŁA:

 

logo lipowa3

ZOBACZ NAS:

 

fb v    twitter v

 

Youtube

 

REALIZOWANE PROJEKTY:

 

glass

 

logo flot min


 

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone ICiMB 2013