bip fb fb in
Łukasiewicz - ICiMB

Konferencje

„Energia i Środowisko w technologiach przemysłowych”
Data dodania: 30 / 06 / 2022

„Energia i Środowisko w technologiach przemysłowych”

Zrównoważony rozwój, zeroemisyjność, gospodarka oparta na odnawialnych źródłach energii, dekarbonizacja przemysłu, poprawa efektywności energetycznej – jak pogodzić to wszystko z biznesem? 
Jak sprawić, by było i ekologicznie, i ekonomicznie? 
Jak wdrażać w gospodarce nowoczesne technologie przyjazne dla środowiska?
Na te wszystkie pytania i inne będziemy próbować odpowiedzieć podczas nadchodzącej konferencji, której celem jest wymiana doświadczeń sfery nauki i praktyki przemysłowej w obszarze technik wytwarzania materiałów budowlanych, ceramicznych oraz ogniotrwałych.
Potrzeba optymalizacji procesów produkcyjnych oraz podnoszenia ich wydajności energetycznej wynika ze stale zaostrzających się regulacji gospodarki zeroemisyjnej. Obecnie produkcja materiałów, które wykorzystujemy na co dzień odpowiada za 45% emisji CO2. Narastająca świadomość o istocie przemiany rynkowej w gospodarkę o obiegu zamkniętym nadaje tempo zmianom zachodzącym w przemyśle.
W trosce o środowisko i efektywne wykorzystywanie energii w technologiach przemysłowych należy skutecznie rozmawiać z przedstawicielami przemysły i jednostek naukowych, zarówno krajowych jak i zagranicznych. Powaga sytuacji rodzi dyskusje, które będą motywem przewodnim konferencji.

Serdecznie zapraszamy do wymiany poglądów!
Razem działajmy na rzecz ochrony środowiska! 

 

TEMATYKA KONFERENCJI:

 • wyzwania w przemyśle - przemysł w Europejskim Zielonym Ładzie
 • surowce odpadowe i paliwa alternatywne w procesach technologicznych
 • energooszczędne i niskoemisyjne metody produkcji materiałów budowlanych
 • proekologiczne metody produkcji

 

Komitet Organizacyjny:

 • mgr inż. Katarzyna Kiprian
 • dr inż. Ewa Głodek-Bucyk
 • mgr inż. Patrycja Król
 • mgr inż. Agata Wieczorek
 • inż. Dominika Kądziołka

 

 

 

Terminy

 • 19.08.2022 - Przesłanie formularzu uczestnictwa w konferencji i streszczenia referatu lub posteru. 
 • 30.09.2022 - Przesłanie zgłoszenia uczestnictwa w konferencji bez referatu 

Formularz zgłoszeniowy

Zarejestruj się na wydarzenie!

Koszt uczestnictwa

 • 2200 zł – pokój 1 os.
 • 2000 zł – pokój 2 os.

Cena zawiera:
- udział w konferencji i wydarzeniach towarzyszących
- zakwaterowanie i pełne wyżywienie na czas pobytu (12-14.10.22) 
- materiały konferencyjne (książkę abstraktów, gadżety konferencyjne, materiały marketingowe)
- miejsce parkingowe

Informujemy, że w przypadku rezygnacji z udziału w konferencji warunkiem zwrotu poniesionej opłaty konferencyjnej jest wcześniejsze poinformowanie organizatora o planowanej nieobecności:
• w przypadku przesłania takiej informacji do 30 dni przed rozpoczęciem wydarzenia, organizator zobowiązuje się do pełnego zwrotu kosztów,
• na okres do 14 dni przed rozpoczęciem konferencji 50% zapłaconej kwoty,
• w krótszym terminie – uczestnik ponosi pełną odpowiedzialność finansową za swoją nieobecność.

*Podane ceny nie zawierają podatku VAT

Pakiety sponsorskie

 • PAKIET DIAMENTOWY 10 000 ZŁ - dołączenie materiałów informacyjno-promocyjnych do toreb konferencyjnych, umieszczenie logotypu Sponsora na stronie internetowej konferencji, Social Mediach oraz w prezentacji wyświetlanej podczas przerw w trakcie konferencji, udostępnienie powierzchni wystawienniczej pod stoisko Sponsora, prezentacja Sponsora w trakcie Konferencji (15 min.), zamieszczenie reklamy sponsora w drukowanej książce abstraktów, możliwość rozstawienia roll-upa 
 • PAKIET ZŁOTY 5 000 ZŁ - dołączenie materiałów informacyjno-promocyjnych do toreb konferencyjnych, umieszczenie logotypu Sponsora na stronie internetowej konferencji, Social Mediach oraz w prezentacji wyświetlanej podczas przerw w trakcie konferencji, udostępnienie powierzchni wystawienniczej pod stoisko Sponsora, prezentacja Sponsora w trakcie Konferencji (15 min.),  możliwość rozstawienia roll-upa
 • PAKIET SREBRNY 3 500 ZŁ – dołączenie materiałów informacyjno-promocyjnych do toreb konferencyjnych, umieszczenie logotypu Sponsora na stronie internetowej konferencji, Social Mediach oraz w prezentacji wyświetlanej podczas przerw w trakcie konfernecji, możliwość rozstawienia roll-upa

Sponsorzy

​      

Patronat medialny

​       Wróć

Kontakt

mgr inż. Katarzyna
Kiprian

tel.: 77 456 32 01-06 w. 328

katarzyna.kiprian@icimb.lukasiewicz.gov.pl

Koordynator

inż. Dominika Kądziołka

tel.: 12 683 79 43

dominika.kadziolka@icimb.lukasiewicz.gov.pl

Centrum Inżynierii
Środowiska

ul. Oświęcimska 21
45-641 Opole

Wyzwania Łukasiewicza

Jesteś Przedsiębiorcą, borykasz się z problemem technologicznym, którego rozwiązanie przerasta możliwości Twojego zespołu lub po prostu nie masz na to czasu. Skorzystaj z wyjątkowego rozwiązania Sieci Badawczej Łukasiewicz. To nic nie kosztuje! Sieć Badawcza Łukasiewicz oferuje biznesowi unikalny system „rzucania wyzwań”, dzięki któremu grupa 4.500 naukowców w nie więcej niż 15 dni roboczych przyjmuje wyzwanie biznesowe i proponuje przedsiębiorcy opracowanie skutecznego rozwiązania wdrożeniowego. Angażuje przy tym najwyższe w Polsce kompetencje naukowców i unikalną w skali kraju aparaturę naukową. Co najważniejsze – przedsiębiorca nie ponosi żadnych kosztów związanych z opracowaniem pomysłu na prace badawcze. Łukasiewicz w dogodny sposób wychodzi naprzeciw oczekiwaniom biznesu. Przedsiębiorca może zdecydować się na kontakt nie tylko przez formularz na stronie www ale także w ponad 50 lokalizacjach - Instytutach Łukasiewicza i ich oddziałach w całej Polsce. Wszędzie otrzyma ten sam – wysokiej jakości – produkt lub usługę.

ikona
ikona