bip fb fb in
Łukasiewicz - ICiMB

Wydarzenia

Rozpoczynamy współpracę z Węglokoks Energia Sp. z o.o. w zakresie ochrony środowiska
Data dodania: 25 / 11 / 2021

Rozpoczynamy współpracę z Węglokoks Energia Sp. z o.o. w zakresie ochrony środowiska

Mając na względzie dbałość o środowisko i zwiększającą się świadomość ekologiczną dużych ośrodków przemysłowych, Łukasiewicz - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych postanowił połączyć siły z WĘGLOKOKS Energia sp. z o.o. by wspólnie, wykorzystując wiedzę i doświadczenie obu instytucji, móc stworzyć wysokosprawne i ekologiczne źródła wytwarzania energii na bazie paliw alternatywnych wytwarzanych z odpadów komunalnych, będące sercem realizacji planowanej przez WE inwestycji polegającej na rozbudowie Elektrociepłowni Mikołaj w RUDA Śląska a w przyszłości także mające kluczową rolę podczas rozszerzenia rynków ciepła o nowe, alternatywne i korzystne rozwiązania.

Decyzja ta zaowocowała podpisaniem w dniu 27.10.2021 umowy pomiędzy Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytutem Ceramiki i Materiałów Budowlanych w Krakowie reprezentowanym przez dra hab. inż. Pawła Pichniarczyka, Dyrektora Instytutu a WĘGLOKOKS ENERGIA Sp. z o.o. reprezentowanym przez Jacka Boronia - Prezesa Zarządu WĘGLOKOKS Energia sp. z o.o. i Michała Żydka - Wiceprezesa Zarządu ds. Finansów, o partnerskiej współpracy.Wróć
Wyzwania Łukasiewicza

Jesteś Przedsiębiorcą, borykasz się z problemem technologicznym, którego rozwiązanie przerasta możliwości Twojego zespołu lub po prostu nie masz na to czasu. Skorzystaj z wyjątkowego rozwiązania Sieci Badawczej Łukasiewicz. To nic nie kosztuje! Sieć Badawcza Łukasiewicz oferuje biznesowi unikalny system „rzucania wyzwań”, dzięki któremu grupa 4.500 naukowców w nie więcej niż 15 dni roboczych przyjmuje wyzwanie biznesowe i proponuje przedsiębiorcy opracowanie skutecznego rozwiązania wdrożeniowego. Angażuje przy tym najwyższe w Polsce kompetencje naukowców i unikalną w skali kraju aparaturę naukową. Co najważniejsze – przedsiębiorca nie ponosi żadnych kosztów związanych z opracowaniem pomysłu na prace badawcze. Łukasiewicz w dogodny sposób wychodzi naprzeciw oczekiwaniom biznesu. Przedsiębiorca może zdecydować się na kontakt nie tylko przez formularz na stronie www ale także w ponad 50 lokalizacjach - Instytutach Łukasiewicza i ich oddziałach w całej Polsce. Wszędzie otrzyma ten sam – wysokiej jakości – produkt lub usługę.

ikona
ikona