PROJEKT CERARE

 

Projekt  CERARE to „Ekosystem Współpracy” opracowany specjalnie po to, by promować wytwarzanie „inteligentnych" ceramicznych produktów kulturowych. Interdyscyplinarne zespoły profesjonalistów z różnych dziedzin kreatywnych będą mogły wspólnie pracować na mobilnej aplikacji, aby tworzyć doskonałe produkty, ulepszane dzięki Rozszerzonej Rzeczywistości (AR). Historycy sztuki, badacze, projektanci, rękodzielnicy, narratorzy, autorzy, kuratorzy, eksperci IT, firmy reklamowe, tłumacze i wiele innych osób będą współpracować i współtworzyć produkty ceramiczne wysokiej jakości, wspomagane technologią ITC, które będą zapewniać odbiorcom niezapomniane doznania.


CERARE będzie europejską platformą transregionalną, dającą ceramikom możliwości tworzenia nowych produktów z duchową wartością dodaną, która pomoże przekazywać odbiorcom niematerialne dziedzictwo kulturowe dzięki nowym interpretacjom.

 

Celem projektu CERARE jest umożliwienie współpracy w celu opracowywania narracyjnych produktów ceramicznych z wykorzystaniem doświadczenia historyków sztuki, badaczy i archeologów oraz kreatywności małych i średnich przedsiębiorstw oraz niezależnych profesjonalistów

 

sztuka przemawia


Będziemy dążyć do tego aby wykorzystać potencjał ICT w celu poprawy „cyfrowej” atrakcyjności artefaktów ceramicznych. Poprzez wspólne warsztaty edukacyjne, wystawy i lokalne grupy fokusowe w krajach uczestniczących w programie CERARE nasz zespół opracuje i będzie pilotować unikalne, innowacyjne podejście do komunikacji cyfrowej z odbiorcami, oferując usługi AR interpretujące „materialne i niematerialne” dziedzictwo europejskie przy użyciu koncepcji „narracji”, która będzie rozpowszechniana, a później stosowana w innych produktach związanych z kulturą w całej Europie. Opracowana aplikacja będzie dostępna na systemy Android i iOS.

 

iOS          g play

 

„Praca naukowa finansowana ze środków finansowych na naukę w latach 2017 - 2019 przyznanych na realizację projektu międzynarodowego współfinansowanego”.

 

logo cerare

 STRONA WWW PROJEKTU:

www.cerare.eu

 

KONTAKT

 

Koordynator projektu w Polsce

mgr Monika Malinowska

tel.:

 kom.:
e-mail:

22 549 97 10

515 053 445
m.malinowska@icimb.pl

 

Zespół projektowy
dr inż. Zbigniew Jaegermann

tel.:

e-mail:

22 549 97 95

z.jaegermann@icimb.pl

mgr Bartosz Goryluk-
      Gierszewski

tel.:

e-mail:

22 549 97 86

b.gierszewski@icimb.pl

 

REALIZATORZY

 

icimb

 

 keramik

 

omega

 

 

cypr

 

 

FUNDUSZE:

 

kreatywna eu

 

 

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone ICiMB 2013