NAJBLIŻSZE SEMINARIA:

 

W związku z wprowadzeniem stanu epidemii związanej z COVID-19 z przykorścią informujemy, że wszystkie seminaria zostały wstrzymane do odwołania

 

MEDIA:

 

icimb centrala film

 

MONOGRAFIA:

 

okladka pigmenty ceramiczne min

 

Monografia Pigmenty ceramiczne – wytwarzanie i stosowanie, autorstwa prof. Cecylii Dziubak stanowi studium nad budową chemiczną, strukturą, właściwościami, metodą wytwarzania i zastosowaniem pigmentów ceramicznych.

 

tajemnicza mechanika kwantowa min

 

Tajemnicza mechanika kwantowa. Doświadczenia ukazujące kwantowe własności atomów i cząstek elementarnych – autorstwa dr. Pawła Pęczkowskiego.

 

PUBLIKACJE DO POBRANIA:

 

Popioły lotne nowej generacji do produkcji autoklawizowanego betonu komórkowego    Ceramic Glaze Recipes

 

Cervive

 

 

 

 

 

 

 

 

NOWA LINIA TECHNOLOGICZNA

 

Zakład Doświadczalny posiada dobrze wyposażoną linię technologiczną do wytwarzania wyrobów ceramicznych formowanych metodą wtrysku. Oferujemy możliwość wykorzystania tej linii do produkcji krótkich serii wyrobów ceramicznych, prób w skali wielkolaboratoryjnej i technicznej.

 

Linia technologiczna zestawiona jest z następujących urządzeń:

  • Młyn wibracyjny: AH70 Boulton Vibro-energy Mill, AH15 Boulton wypełniony cylpepsami z tlenku cyrkonu/glinu. Młyn AH70 pracuje w z mieszadłem ramowym w trybie zamkniętym, a proces mielenia jednej szarży (1000kg) do uziarnienia d50~ 1÷2 µm średnio trwa około 45 godzin. Młyn AH15 pracuje cyklicznie, a proces  mielenia (70kg proszku) wynosi około 22 godziny.
  • Suszarnia rozpyłowa. Dwa typy suszarni: Dorst D20 i Dorst D30 są opalane gazem ziemnym i mają wydajność odpowiednio 20 i 30 kg odparowanej wody na godzinę. Suszarnie pracują w trybie przeciwprądowym. Zawiesina jest rozpylana pod ciśnieniem do 30 bar za pomocą atomizera z ceramiczną dyszą o średnicy 0,7÷1,0 mm.
  • Mieszalnik stożkowy z płaszczem grzejnym  o pojemności roboczej 75l i mocy mieszadła 2 kW do wytwarzania pasty formierskiej.
  • Wtryskarka przystosowana do wtrysku materiału ceramicznego o objętości 35 ml przy ciśnieniu 2÷12 bar. Prędkość wtrysku w kontrolowanym zakresie 0,5÷150 cm3/s.
  • Suszarka do wstępnego usuwania związków organicznych. Suszarka ma pojemność roboczą ok. 3m3 i wyposażona jest w wózek z perforowanymi tacami. Urządzenie posiada dopalacz zapewniający całkowite spalenie lotnych związków  organicznych.
  • Piece do spiekania w atmosferze utleniającej z dopalaniem katalitycznym spalin. Trzy piece elektryczne każdy o pojemności roboczej 0,5m3 i max. temperaturze wypalania 1350oC. Zapewnione jest komputerowe projektowanie, sterowanie i regulacja krzywej temperatur wypalania i studzenia. Rozrzut temperatury wypalania ±3oC.

Linię technologiczną obsługuje kompetentna, wyspecjalizowana załoga, z dużym doświadczeniem technologicznym. Zespół inżynieryjny współpracuje przy produkcji wyrobów, zapewnia doradztwo przy wdrażaniu technologii i opracowywaniu nowych wyrobów w skali od laboratoryjnej do technicznej.

 

 

KONTAKT

 

Kierownik Zakładu
mgr inż. Andrzej Łosiewicz

tel.:

kom.:

e-mail:

22 549 97 47

601 295 855

a.losiewicz@icimb.pl

 

 

 

CERTYFIKATY:

 

 ISO PL 16-18 TC min

 

 IQ Net 16-18 TC min

 

Wszystkie prawa zastrzeżone ICiMB 2013