bip fb fb in
Łukasiewicz - ICiMB

Wydarzenia

Mamy I miejsce tegorocznej edycji Akceleratora Łukasiewicza!
Data dodania: 07 / 10 / 2022

Mamy I miejsce tegorocznej edycji Akceleratora Łukasiewicza!

Decyzją Jury projektem o największym potencjale komercjalizacyjnym jest:
BiOrgano-Mineral - produkt poprawiający właściwości gleby, który powstał w 100% z odpadów, wpisujący się w Gospodarkę o Obiegu Zamkniętym, z powodzeniem mogący zastąpić tradycyjne nawozy, jako ich tańszy zamiennik oraz pomóc w walce z degradacją środowiska naturalnego.

 

Projekt BiOrgano-Mineral jest odpowiedzią na stale rosnące ceny nawozów mineralnych. Rocznie wytwarzanych jest blisko 600 tys. ton* komunalnych osadów ściekowych i powstaje aż 100 tys. ton** ubocznych produktów spalania! A zapotrzebowanie na nawozy w Polsce i na świecie wciąż rośnie.
BiOrgano-Mineral stanowi opracowanie wykorzystania osadów ściekowych jako źródła materii organicznej rozwiązując problem z ich zagospodarowaniem. Projekt gwarantuje systematyczną dostawę komponentu, dzięki stałemu dostępowi do surowców odpadowych w niskiej cenie.
Technologia jest przyjazna środowisku, wpisuje się w Gospodarkę o Obiegu Zamkniętym – GOZ.

Serdecznie gratulujemy Zespołowi: dr Joannie Poluszynskiej, Elżbiecie Kusy, Marcinowi Biernackiemu!Wróć
Wyzwania Łukasiewicza

Jesteś Przedsiębiorcą, borykasz się z problemem technologicznym, którego rozwiązanie przerasta możliwości Twojego zespołu lub po prostu nie masz na to czasu. Skorzystaj z wyjątkowego rozwiązania Sieci Badawczej Łukasiewicz. To nic nie kosztuje! Sieć Badawcza Łukasiewicz oferuje biznesowi unikalny system „rzucania wyzwań”, dzięki któremu grupa 4.500 naukowców w nie więcej niż 15 dni roboczych przyjmuje wyzwanie biznesowe i proponuje przedsiębiorcy opracowanie skutecznego rozwiązania wdrożeniowego. Angażuje przy tym najwyższe w Polsce kompetencje naukowców i unikalną w skali kraju aparaturę naukową. Co najważniejsze – przedsiębiorca nie ponosi żadnych kosztów związanych z opracowaniem pomysłu na prace badawcze. Łukasiewicz w dogodny sposób wychodzi naprzeciw oczekiwaniom biznesu. Przedsiębiorca może zdecydować się na kontakt nie tylko przez formularz na stronie www ale także w ponad 50 lokalizacjach - Instytutach Łukasiewicza i ich oddziałach w całej Polsce. Wszędzie otrzyma ten sam – wysokiej jakości – produkt lub usługę.

ikona
ikona