bip fb fb in
Łukasiewicz - ICiMB

Aktualności

„Ocena czystości mikrobiologicznej instalacji przemysłowych” – artykuł dr inż. Małgorzaty Niziurskiej oraz mgr inż. Barbary Chruściel
Data dodania: 22 / 04 / 2022

„Ocena czystości mikrobiologicznej instalacji przemysłowych” – artykuł dr inż. Małgorzaty Niziurskiej oraz mgr inż. Barbary Chruściel

Jakie wyzwania stają przed producentami materiałów budowlanych w kontekście czystości mikrobiologicznej?

Tego tematu podjęły się dwie badaczki Łukasiewicz – Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych. Dr inż. Małgorzata Niziurska, Zastępca Dyrektora ds. Badań i Rozwoju oraz mgr inż. Barbara Chruściel, Dyrektor Oddziału Ceramiki i Betonów w Warszawie dokonały ciekawej analizy problemów producentów związanych ze skażeniem bakteryjnym produktów w artykule pt. „Ocena czystości mikrobiologicznej instalacji przemysłowych” w najnowszym numerze czasopisma Izolacje.

Tematem artykułu jest ocena czystości mikrobiologicznej instalacji przemysłowych. Autorki opisują zmieniające się przepisy i wymagania rynkowe stanowiące wyzwanie dla producentów.

Wyjaśniony zostaje proces powstawania biofilmu bakteryjnego, możliwe źródła zakażeń i warunki które sprzyjają rozwojowi bakterii.

Autorki analizują sposoby zapobiegania zakażeniu a także metody badawcze.

Potwierdzenie skuteczności działań producenta w kierunku zachowania czystości stanowi certyfikat czystości mikrobiologicznej.

Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych jako pierwszy w Polsce wydaje certyfikaty czystości mikrobiologicznej. Certyfikat ten stanowi:

➔ stanowi potwierdzenie o zachowaniu wysokich standardów czystości produkcji

➔ jest gwarancją dla klienta, że produkty są wolne od zanieczyszczeń biologicznych

 

Dowiedz się więcej o certyfikacie czystości mikrobiologicznej ➔ https://www.icimb.pl/certyfikat-czystosci-mikrobiologicznej

Izolacje ➔ https://www.izolacje.com.pl/Wróć
Wyzwania Łukasiewicza

Jesteś Przedsiębiorcą, borykasz się z problemem technologicznym, którego rozwiązanie przerasta możliwości Twojego zespołu lub po prostu nie masz na to czasu. Skorzystaj z wyjątkowego rozwiązania Sieci Badawczej Łukasiewicz. To nic nie kosztuje! Sieć Badawcza Łukasiewicz oferuje biznesowi unikalny system „rzucania wyzwań”, dzięki któremu grupa 4.500 naukowców w nie więcej niż 15 dni roboczych przyjmuje wyzwanie biznesowe i proponuje przedsiębiorcy opracowanie skutecznego rozwiązania wdrożeniowego. Angażuje przy tym najwyższe w Polsce kompetencje naukowców i unikalną w skali kraju aparaturę naukową. Co najważniejsze – przedsiębiorca nie ponosi żadnych kosztów związanych z opracowaniem pomysłu na prace badawcze. Łukasiewicz w dogodny sposób wychodzi naprzeciw oczekiwaniom biznesu. Przedsiębiorca może zdecydować się na kontakt nie tylko przez formularz na stronie www ale także w ponad 50 lokalizacjach - Instytutach Łukasiewicza i ich oddziałach w całej Polsce. Wszędzie otrzyma ten sam – wysokiej jakości – produkt lub usługę.

ikona
ikona